Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ragasztóhabról kinek mi a...

Ragasztóhabról kinek mi a véleménye Eps lapokat a falra felragasztani vele?

Figyelt kérdés
márc. 23. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem ilyennel rakták fel a szigetelést. Nagyon gyorsan haladtak.
márc. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jó. Én is azzal rakom.
márc. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem kell kevergetni az anyagot, ha magadnak csinálod és 1 nap 6 táblát tudsz feltenni, akkor annyit teszel fel, nem az van, hogy bekevertél egy adag ragasztót, és azt el is kell tudnod használni, azonban a felületet okvetlen portalanítani kell ragasztóhab és/vagy PUR-hab használatakor is.

Nem vagyok jártas ebben, pusztán paraszti ésszel úgy vélem, hogy tűzvédelmi szempontból eléggé aggályos. Ragasztóhabarcs használata ugyebár nem úgy működik, ahogy azt egyesek csinálják, hogy bogácsázva viszik fel a ragasztóanyagot az EPS-re, hanem azt körbe is kell kenni, így a láng nem tud alákapni, alászökni, no most a ragasztóhab az viszont ég, mint a zsír.

Én könnyűszerkezetnél OSB-re raktam ragasztóhabbal az EPS-t, téglára nem biztos, hogy azzal raknám. Könnyűszerkezetnél halálosan mindegy, az tűznél porrá ég. A ragasztóhab is valamennyire tagad, annak ellenére, hogy "elvileg nem". Tartani kell magad az utasításhoz, hogy kell használni. Kisebb elcsúszások így is lettek, amit össze kellett csiszolnom.

márc. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen mindegy milyen ragasztó van mögötte, a polisztirol úgyis leég, ha belekap a tűz.
márc. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"tűzvédelmi szempontból eléggé aggályos. Ragasztóhabarcs használata ugyebár nem úgy működik, ahogy azt egyesek csinálják, hogy bogácsázva viszik fel a ragasztóanyagot az EPS-re, hanem azt körbe is kell kenni, így a láng nem tud alákapni, alászökni, no most a ragasztóhab az viszont ég, mint a zsír."


Ez így abszolút nem igaz!

A ragasztóhab hajtógáza a gyúlékony anyag! Mint bármelyik sprays illatszer...

biztosnsági adatlapokon egyértelműen le is vannak ezek írva!

Robbanásveszélyesség: Nem releváns

Gyullékonyság:

Gyulladási hőmérséklet:-83 ºC (Nyomógáz)

Gyúlékonyság (szilárd): Nem releváns

Öngyulladási hőmérséklet: 460 ºC (Nyomógáz)

Alsó gyulladási határ: Nem releváns

Felső gyulladási határ: Nem releváns

Robbanékonyság: Alsó robbanási határ: Nem releváns

Felső robbanási határ: Nem releváns


Egyéb dolog: ha minden tábla kerület mentén le van zárva ragasztó habbal, akkor nincs alatta légáramlás, azaz nem tud meggyúlladni!


"Könnyűszerkezetnél halálosan mindegy, az tűznél porrá ég."

Ez így színtén nem igaz! A könnyűszerkezetes házak kissebb valószínűséggel égnek porrá, mint a tégla házak. Azért mert sokkal szigorubb előírásaik vannak.

pl: a tűz felfelé terjed, ez amolyan fizikai jellemzője. A fa szerkezetű födém és tetőszerkezet ugyan az kialakításában, mint szerkezetében, de míg tégla háznál 1 réteg 12,5 mm normál kartont használnak, addig könnyűszerkezetnél 15 mm piros tűzgátlót, vagy 2 réteg normált. A főfalak szintén 2 réteg kartonnal vannak borítva. --> Melyik ég át előbb a normál karton vagy a tűzgátló? Ha meg a tetőszerkezetet elkapják a lángok, akkor már mindegy miből vannak a falak!

márc. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 Én nem fogok vitázni veled ezen, mint írtam ez csak feltételezés. Mivel a ragasztóhab nem légtömör, így légáramlás útjába biztos, hogy nem állhat olyan hatékonysággal, mint a ragasztóhabarcs, ami légtömör. Másrészt pont nem érdekel mi van a dobozára írva, az a flakonra vonatkozik, az meddig hőálló, az mennyire robbanásveszélyes stb. Megszilárdult állapotban gyújtsd meg b....meg és meglátod ég-e! Úgyhogy hogy tűzvédelmi szempontból mennyire aggályos a rögzítéshez ezt használni, az mint írtam számomra kétséges, de még nem láttam égés közben olyan épületet, amin ragasztóhabbal lett rögzítve az EPS, így akár elhiszem neked azt, hogy nem jobban, mint a ragasztóhabarcs, mert én nekem nincs kedvem ezen vitázni, de ilyen f.szságot már ne írjál, ha kérhetem, hogy a hajtóanyag az ami a gyúlékony, mert a ragasztóhab ha meggyújtod, ég.
márc. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A biztonsági adtalapből másoltam ki, ezeket nem írják rá egy dobozra.

A biztonági adatlapokat ISO szabványok alapján írják.

márc. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!