Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ragasztóhab jó lehet kültéri...

Ragasztóhab jó lehet kültéri szigetelés felrakásához ? Ki, melyiket ajánlja ? Kinek melyik jött be ? Mennyire jó a zsákos ragasztóhoz képest ?

Figyelt kérdés
nov. 21. 18:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Milyen szigeteléshez? Polisztirol? Ahhoz szerintem kb bármelyik jó, az olcsóbb ragasztóhabokkal is simán felfogattam mindig. Plusz dűbelezel is.

Kőzetgyapothoz már olyan kell amit ahhoz is ajánlanak, pl styro:

[link]


Az biztos jobb a zsákoshoz képest, hogy kevesebb helyet foglal, nem kell kevergetni, odacipelni, gyorsabban köt, kevésbé terheled vele a falat mert súlya kb 0 a zsákoshoz képest.

Az ára drágább lehet. Bár ha polisztirolt ragasztasz olcsóbb habbal, akkor nem annyira rossz az se.


Persze polisztirolra is rászánhatod a drágább habot.

nov. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én a Tytan Styropro 3D-vel rakom, éppen benne vagyok.
nov. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is Tytannal raktam, direkt erre gyártják. Mennyivel jobb? Hát ég és föld! Egyedül szigeteltem a házat, feltudsz tenni egy nap 4-5 lapot is, ha csak annyira van időd, nincs az, hogy jaj, f...szom, még van egy fél vödör anyag, azt még elkéne lőni. Nem kell kevergetni az anyagot, épp elég volt a behúzáshoz keverni anyagot! Egy dologra kell baromira ügyelni, hogy hiába ragasztóhab, valamennyire azért tágul, így oda kell figyelni, hogy a síkot tartsad! Rá van írva a helyes felhordási metódus, ahhoz tartani kell magad!

Egyetlen egy hátránya van és ennek okán még mindig felfoghatatlan a számomra az, hogy az ép.ipar ezt beengedhette magába. Tűz esetén a láng mögé tud jutni! Ugyebár ha helyesen van felragasztva ragasztóhabarccsal egy EPS tábla, akkor annak széle körbe van kenve ragasztóval, ami a láng útját zárja, ellenben a ragasztóhab az nem, az ég, mint a zsír!

nov. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen 15.ös polisztirol szigetelés menne fel a falra
nov. 22. 09:26
 5/11 anonim ***** válasza:

Olyan szempontból mind1 az égés, hogy ha a habarcs nem is ég, akkor is a polisztirol igen, tehát nem fogja nagyon akadályozni a terjedést.


Ebből a szempontból nincs jelentőssége. A körbefújás így is fontosabb mert nem olyan gyorsan húzza fel a huzat mögötte a lángokat.


Én láttam a távolabbi szomszéd újépítésű házát hogy égett 2 éve a pogácsával felrakott szigeteléssel.


Akkor döntöttem el, hogy én kőzetgyapottal szigetelek majd, bármennyibe is kerül. Persze nem is engedek ide szakembert.

nov. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
:D Az, hogy úgy látod mindegy, az egy dolog, attól függetlenül nem csak energetikai szempontból követelmény ez, hanem tűzvédelmi szempontból is!
nov. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kinek és mire írted ezt 6-os?
nov. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Neked és arra, hogy úgy látod nem akadályozza az égés terjedését az, ha a táblák körbe vannak kenve. Én nem akarom eldönteni azt, hogy jól látod-e, de az biztos, hogy ez előírás és hogy emellett az ép.ipar beengedte a ragasztóhabos rögzítési módszert, azt nem teljesen értem, de hát mint írtam én is ragasztóhabbal csináltam.
nov. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Manapság már 15-20 cm szigeteléseket raknak fel (nálam is 20 van), főként polisztirolt. Úgy gondolom annál már kevésbé érdekes a ragasztás anyaga, hisz olyan nagy tömegű az anyag, hogy a tűz azt fogja megtámadni.
nov. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor félreértettél valamit.

Én pontosan arról beszélek, hogy felpogácsázták a falra a lapokat. De csak ennyi, pogácsa és semmi körbekenés. Pontosan emiatt (is) terjedt olyan jól a tűz. Kívülről nem is látszott, de amikor a tűzoltók lehúzták a hálózást, mögötte ki volt égve az egész. Plusz persze a polisztirol is egy jól éghető anyag.


Én abszolut a körbekenés mellett vagyok. (és nem én írtam a "beengedte" szöveget)


#9: azért polisztirolt tesznek fel, mert sokkal olcsóbb mint a gyapot. Csak a pénz a lényeg érted? A polisztorlhoz sok olcsó habarcs van, és ahogy írtam, az olcsó habok is megfogják. A gyapothoz külön van, drágább. Cserébe nem éghető és még hangszigetel is.


A polisztorl tömege csekély 20cm-nél is. A tűz pedig nem állat, hogy támadjon. Ha elkezd égni, akkor terjedni fog, ha terjed, el fogja érni a tetőt meg a födémet, a lakás belső terét, stb.

nov. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!