Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy 18 nm-es szobába az...

Egy 18 nm-es szobába az álmennyezet szerkezetének kell főtartó, amikre megy majd a sok kereszttartó, vagy elég ha 60cm-enként berakok egy sínt, amit megfüggesztek fél méterenként kb?

Figyelt kérdés
márc. 29. 08:42
 1/4 Noren1989 ***** válasza:

Noskérlek, nálam ez van:


Hossztartónak cserépléc, függesztve, arra felvarrva a gipszkarton.

Sűrűségre asszem 40 centiket raktam.


Méretre kb ugyanez, mint amit felvázoltál.

Kb 6éve fennvan szépen a helyén.

márc. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a kereszttartót tudod a födémhez kötni akkor nem kell főtartó.
márc. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hasonló nagyságú szobákban csináltam meg.30 cm rel jött lejjebb a mennyezet.

Fal panelt raktam fel. Körbe tetőlécet erősitettem a falra .60cm ként raktam fel a 4.80 m es tetőléceket úgy,hogy mennyezetre erősitettem gipszkarton szerelésnél használatos kb.40 cm lapos vasakat,amiknek végein rengeteg kb 4 es furat van.Ezzel tökéletesen be lehetett állitani,hogy a lécek aljai vizszitesen legyenek.Közbe raktam távtartókat,hogy oldalt se térjen el a mérettől.Ahogy kerültek fel a panelek,ezekre már nem volt szükség,de hagytam bent.Mivel a panelok egyben sehogy sem érték végig a mennyezetet,és hogy jól is mutasson,középről kellett kezdeni.

márc. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bár soha nem csináltam,és szakembert sem kaptam,hogy az általam meg vett anyagból megcsinálja,magam álltam neki.Kb 3 hétig csináltam 1 szobát.

Volt mikor 1 szakaszt vissza bontottam,minthogy 1 életen át nézegessem.

A munkát nehezitette a szobák tele bútorral,nem volt könnyű 2 létrán 1 padlón egyensúlyozni 66 éveden.Aki csak látja,mindenki megkérdezi mennyiért csinálták,ki volt a mester.

3 as voltam.

márc. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!