Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül most Budapesten...

Mennyibe kerül most Budapesten egy 37 négyzetméteres lakás felújítása?

Figyelt kérdés

Rengeteg munka lenne, 2 ablak cseréje, egy válaszfal bontása, fürdőszoba és wc teljes kialakítása, hálófülke leválasztása, festés, villamos vezetékek áthúzása.

4 millió elég lehet, ha nem ragaszkodunk a prémium minőséghez? Padlóra pvc burkolat kerülne


márc. 29. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Ilyen szintű felújításhoz nagyon kevés a 4 millió.
márc. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon-nagyon kevés manapság a 4 millió forint lakásfelújításra.


5 évvel ezelőtt újitottam fel a 39m2 lakásomat,akkori áron 3,5 millió volt a felújítás vége.

Úgy volt felújítva,hogy a legtöbb munkát vagy saját magam,vagy pedig baráti,ismerősi haveri segítséggel sikerült.


5 évvel ezelőtt került nekem 3,5 millióba.

Azóta mindennek az ára kb 2-3x

( Csempe, laminált padló, beltéri ajtók)csak néhány tétel a sok közül.


Amennyiben nyílászárókat

( ajtó,ablakok) is cserélni akarsz, az lesz az egyik legnagyobb tétel a felújítás során.


10-12 millió forintra becsülném egy lakás teljes felújítását

( és ebbe nincs semmi luxus)

márc. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Noren1989 ***** válasza:
100%

Kb 5-6éve nàlam is ment a felújítàs.

Magam csinàltam, így lett a fürdő-konyha màsfél misi....


Szóval én azt szavaznàm, h mesteremberekkel, szàmlàsan a tied olyan 6-7simàn lesz.

márc. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A 4 millió elég a vezetekre, ablakra, és festesre. Talán még a válaszfalra is. De fürdő meg wc arra megint kell. Nem a csempe a drága, hanem a szaki.
márc. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak. Szerencsére villany és vízvezeték szerelő van a családban, persze tőlük se ingyen kérem a munkát, de hátha kicsit lehet faragni a költségekből. Fiatal pár első lakása lesz, tökéletes ha élhető, nem vágyunk csodára.
márc. 30. 07:03
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Talán ha nagyon, nagyon spóroltok akkor kijon. De én a fürdö miatt nem vagyok biztos benne. Ott is csempe, szaniterek,stb. Szerintem meg 1 Misit dobjatok rá, és jók vagytok. 😄
márc. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azon sok múlik, hogy a "fürdőszoba és wc teljes kialakítása" pontosan mit jelent.
márc. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jelenleg nincs fürdőszoba, és a wc is kb használhatatlan
márc. 30. 14:51
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

U. Akkor tartom magam a 6-7 milliohoz. Ki alakítani egy fürödőt rohadt drága. Azt hittem hogy csak csempe, csap kád ilyesmi. A 4 millió erre tényleg kevés lesz. Kezdjetek a fürdö+wc vel az a legnagyobb költség, aztán ami marad abból szépen lehet gazdálkodni, és spórolni hozzá. A festés a legkevesebb, azt meg te is megtudod csinálni. Nem lesz tökéletes lehet, de ezzel is spóroltok.

De szerintem mindenképp a fürdö WC és aztán a vezeték jöjjön. Azok a legfontosabbak.

márc. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Nekünk önmagában csak a fürdő volt 3 millió forint a wc pedig 1 millió, közepes-prémium anyagokkal dolgozva, a szaki vitte el a pénz egy jó részét. Szerintem jó lesz az 10-nek is amit te akarsz. Persze ha magadnak csinálod akkor 6-7 is elég, de már az alapanyag is az egekben van.
ápr. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!