Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mester gerenda kivaltasa...

Mester gerenda kivaltasa mivel? Lakás felújítás, de nem vagyok szaki.

Figyelt kérdés
Egy nagy nappalit szerettünk volna, amit 4.5x4 es 1.5x4m méretű szobak alkotnak. Mi egybe vagtuk ezt a kettő szobát, igy lett egy 6x4m-és tér, ami alul tégla és az emelet fából készült. Az emeleten 6 gerenda van, ami sajnos meghajlott amiutan kivettuk a falat. Most egy mestergerendara lenne szükség, ami kicsit stabilizálja a helyzetet, mert nagyon razkodnak a gerendák, ha az emeleten megyünk (jelenleg le van csupasztiva teljesen a szerkezet). A probléma az, hogy a földszinten nagyon alacsonyan van a plafon (a padlofutessel sokat emeltunk), igy nagyon lelógó mestergerendat nem tudok rakni. Mi lenne jó megoldás? Remélem elkepzelheto amit igy hirtelen leirtam.
márc. 30. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Statikussal kellett volna kezdeni, mielőtt kivettètek a tartófalat.

Jelenleg egy "i" gerenda kellene, de ezt mèretezni kell, akárcsak bármi mást.

márc. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mindentudó99 ***** válasza:
Elkèpzelhető persze. De ha a mestergerenda nem kivitelezhető mégis mit szeretnél? Mèg ha padlás lenne lehetne felülre gerendát tenni és felhúzatni az alsókat de az se kivitelezhető. Mivel ha jól olvasom be van építve az emelet. Vissza kell rakni a falat.
márc. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az emeleten is egy ugyan akkora tér van, ott is nappali lesz. Felhuzatni lehetne, de hova? Padlas mar nincs. :( falat visszaepiteni nem szeretnenk, az teljesen keresztbe huzna minden elkepzelest.


Egy acel gerendara gondoltam. Egyik ismerosom mondta, hogy kamion emelovel fel lehetne nyomni annyira a plafont hogy egy acél gerendát rakjunk be. Egy I gerenda vagy egy H gerenda megoldja a problémát?

márc. 30. 21:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Megoldani megoldja ha van ahova alátámazd ,szerintem pontalapokat kell öntened .De ez mind csak ötletezés jó lenne sürgösen. egy statikussal épitésszel konzultálni
márc. 31. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mindentudó99 ***** válasza:
Ha elfér az acélgerenda akkor tegyél azt.
márc. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!