Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szügséges e szigetelni ezt a...

Szügséges e szigetelni ezt a falat?

Figyelt kérdés

A képen az ingatlan egy részének rajza.

Az egész ház körbe van szigetelve, a padlás is.

A besatirozott rész azonban nem, gondolom azert nem szigetelték mert mellette a tároló van. Ebben a szobában hüvösebb is van, és a falon megjelent penész, pont azon a falrészen a sarokba ami nincs leszigetelve. Az a kérdés hogy érdemes e leszigetelni?

A házom 15 cm es szigeteles van. Ide a tároló falra gondoltam tenni 5cm es szigetelést.

[link]



márc. 30. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kérdés, gondolom háztartási helyiség volt az eredeti funkciója a tárolónak. Igazából nem lehet korrektül megcsinálni a hőszigetelést, mert a besatírozott falra kerülő hőszigetelés nem köthető össze a külső fal hőszigetelésével.

Itt két dolgot lehet javasolni:

1.Legyen temperáló fűtés a tárolóban, mondjuk legfeljebb 10fokkal kevesebb mint a házbeli fűtött hőmérséklet.


2.Vagy -ez csak központi fűtés esetén megoldható- a besatírozott falra kerüljön a radiátor úgy hogy a fűtéscső a padló közelében, falhoz közel haladjon.


+1.Falszárító vakolat: 5-10 évig ideiglenes, átmeneti megoldást ad.

márc. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, még az jutott eszembe, ha szigetelnéd, akkor csak kőzetgyapottal, mert a fal két oldalán lévő tér között jelentős lehet a páratartalom különbség. De ez csak egy kísérlet, önmagában a satírozott fal szigetelésével szerintem nincs tökéletes megoldás.
márc. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást.

A tárolo fala szigetelve van. (nem a satirozott hanem a vele szemközti fal de kivülről. Igy a tároloban sincs hideg, de fütés nincs.


A satirozott falra ha szigetelés kerül akkor az nem tud összeérni a ház külső falán lévő szigeteléssel fizikailag. Ez igaz.


Jelenleg a radiátor a szobában az ablak alatt van, és azt már nem lehet átszerelni.


De lehet hogy a szellöztetésnél a meleg levegő beszorul a sarokba azért peniszesedhet, de ennyire nem értek ehhez.

márc. 31. 08:33
 4/11 A kérdező kommentje:
Hungarocellem van
márc. 31. 09:17
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanilyen helyzet volt, leszigeteltem a satírozott falat a hideg oldalról.

Teljesen tökéletes lett.

Előtte fűtve tudtunk a problémás szobában 22.5 fokot csinálni, azóta alapvetően fűtés nélkül van ugyanennyi. Ha megis bekapcsoljuk, 1-2 óra alatt már 26-27 fokra felmegy.

Brutális a különbség.

márc. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A korábbi felújításnál a csöveket a falba rejtették. Nem lehet máshova kötni a radiátort.


De hogyan erősitsem a falra a hungarocelt? Mert szerintem ott 1 sor tégla lehet. (Vagy többet szoktak?) A dübel ott átjukaszthatja a falat.

márc. 31. 10:44
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkora dübelt használsz, amekkora jó.


Egy sima régi B30as tégla 17.5 cm vastag, 5-6 centire beleér a falba, az teljesen jó.


A csöveket vagy tudod/kitalálod, hova vezették, vagy szellősen (és óvatosan dübelezel).

A négyzetméterenkénti 12 dübel szabály az kültérre vonatkozik, hogy a hurrikánok se tépjék le. Bent a házban ennek töredéke is elég.

márc. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi, gondolom van speci ragasztó a falra ragasztashoz.
márc. 31. 17:40
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, van EPS ragasztó. Tüzépen adnak.

Olyan egyébként, mint a csemperagasztó.

ápr. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most találtam habot, a fal meszelve van. Arra hogyan ragaszthatok? Van tapasztalat. Leverni nem tudom mert vekony a fal és a masik oldalon lejöhet festek vagy még a vakolat is megrepedhet es kezdhetem az egészet előröl. Azt nem akarnám. Köszönöm ha segitetek.
ápr. 1. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!