Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha megbízok egy szakit glettel...

Ha megbízok egy szakit gletteléssel, akkor a csiszolás ehhez implicit hozzátartozik-e, vagy erre külön megbízást kell adni? Létezik elöírás, h a vastag/vékony glettelésnek milyen minöségünek kell lennie, ha erre megállapodás külön nem történik?

Figyelt kérdés

ápr. 7. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen! valószínű meg is csiszolja, legalábbis elvárnám hogy ne egy rücskös falat hagyjon ott.

De legegyszerűbb megkérdezni.

ápr. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindent érdemes tisztázni, hogy ne legyen félreértés. Mondd, hogy még nem volt ilyen eseted, ezért szeretnéd tisztázni, hogy ugye benne van a csiszolás stb. is a megbízásban és az árban!

Ez nálunk nem volt kérdés, a kivitelező szervezte, a festést mondtuk, hogy azt már mi fogjuk csinálni magunk.

Amire figyelj, hogy nálunk nem volt természetes és automatikus a számukra, hogy szeretnénk élvédőket a falakra ahol kellene. Láttam ahogy nem tettek fel és rákérdeztem, de akkor a legtöbb részen már kész volt a glettelés. Erre a szaki válasza, hogy ők csodálkoztak is hogy miért nem kérünk élvédőket a glettbe, hiszen sok az ilyen sérülékeny falrész és látják a kisgyerekeket akik azonnal le szokták zúzni a falat a kiálló éleken. Én meg azt nem értettem, hogy miért nem kérdezte meg, hiszen ő tudja mit kellene tenni a falra, nem én. Így utólag lettek felrakva az élvédők és pluszban átglettelve. Szóval kérdezz rá, hogy pontosan mit értenek ők a megbízáson, feladaton a pénzedért!

ápr. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden kétbalkezes ember össze tudja kenni a falat gelettel. Elvileg természetes szerintem, ha glettelést kész, akkor sima falat akarsz.

Pont erre találták ki ezt az anyagot.

4 minőségi szint van:Q1-Q4,

Q2 az átlag gipszkarton glettelés (csak hézagok)

Q3 telibe glettelve

Q4 tükör sima, legfinomabb glett az utolsó réteg. Csak matt felületekhez szükséges.

Q2-3 ideális átlagos festéshez.

ápr. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

@3/3

Ha nem szerepel semmi a megállapodásban, akkor melyik minöségi szintböl kell kiindulni?

1 vastag + 1 vekony glett eseten illetve

3-4 reteg eseten?

Mennyire kell a felületnek rögtön festhetönek lenni?

ápr. 8. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!