Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Óriási segítség kellene!...

Óriási segítség kellene! Falcsiszológépről kérdeznék? ENYVES festék csiszolásába kezdtünk de hajmeresztően LASSAN haladunk az ütemtervhez képest! Sok helyen az a speciális spakli ÁTSIKLIK a festékréteg felett többször is! Gondolkodunk csiszológép...

Figyelt kérdés

Gondolkodunk falcsiszoló gép vásárlásán, de azon kommentek, amik például az árukereső adott termékei alatt olvashatóak, ott elég sok azt mutatja, hogy még az 50000 és 60000 forintokba kerülő falcsiszoló gépek is pont arra amire vették ezeket (enyves festék eltávolítására) szinte egyáltalán nem jók.


Kérdésem hozzátok adott, nagyon kérlek segítsetek ebben, mert az idő - sajnos - sürget minket:


Melyik márkájú és mely árkategóriájú falcsiszoló gépek szedik le az enyves festéket valamivel hamarabb, mint a kézi (és az "átsiklások" miatt nem is haladó!) spaklis csiszolás?


(Ne írjátok, hogy spakli és rengeteg víz, mivel eddig csináltuk szárazon, majd rengeteg vízzel is, négyszer vizezve. Továbbra is átsiklik TÖBBSZÖRI kaparásra is a spakli a laza darabok leszedése után - az azok "mögötti, megmaradt" rászáradt/kemény, lehelet vékony részeken. Ilyen kisebb-közepes részeken.)



ápr. 7. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:

A csiszolópapír a ragacsos cuccoktól hamar eltömődik és elveszti az erejét. Nagyon gyakran kellene cserélni. Lekapartam már pár tapátétát. Vízzel meg kemikáliával is. Egy szenvedés, ennyi.

Van még a gőzölős tapétaleszedő, az lehet jó lehet.

ápr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban enyves, áztassátok sokat, sokszor(nedves kaparás). Akár háti permetezővel vagy korongecsettel. Tehettek a vízbe mosogatószert vagy tusfürdőt hogy jó habos legyen, így lassabban párolog el a víz. Csukjatok be ajtót ablakot hogy visszacsapódjon a pára a falakra. Jó bő habos vízzel többször, ha jól megázik könnyen eltávolítható (szobafestő).
ápr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

100-as szemcsenagyságú papír elég hozzá de előtte érdemes Kubala körmös munkalappal átmenni rajta nem vettem gépet [link]

Én ilyennel csinálttam meg.

[link]

ápr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!