Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ezt a padlófűtés csövet vagy...

Ezt a padlófűtés csövet vagy mit hogy tudom szabályosan ledugózni úgy, hogy továbbra is üzemelhessen a fűtés ha jön a tél és ha akarom akkor vissza lehessen állítani de lehetőleg valami normálisabb módon?

Figyelt kérdés
[link]
ápr. 16. 07:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy ez padlófűtés cső?

A padlófűtés be és kivezető csöve nálunk csak a kazánnál látható, a padlóban megy és a falban a többi része.

A padlófűtés általában több helységet fűt és a helységek felé egy légtelenítővel ellátott részen keresztül jut külön ágakban tovább. A kazánnál is kell legyen rajta elzáró szelep meg itt is. Az miért nem jó?

ápr. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát valóban lehet hogy nem padló fűtéscső ez csak en gondoltam, de a lényeg hogy az ajtó kinyitásat akadályozza.

Első körben el kéne vágni és ledugózni de úgy hogy később vissza lehessen szerelni szakszerűen.

És valóban ez egy kérdés hogy ha simán ledugózzuk a két végét simán ledugozzuk a két végét akkor utána működőképes lesz-e a maradék rendszer? Vagy mi iktatódik ki?

De szóval az első kérdés hogy ezt a fajta csőt hogyan lehet ledugozni szakszerűen.

ápr. 16. 10:31
 3/7 A kérdező kommentje:
Viszont ha csak egy szoba fűtése iktadódik ki az még nem probléma mert úgyis raktár lenne.
ápr. 16. 10:32
 4/7 anonim ***** válasza:

A legjobb ha nem nyúlsz hozzá ha még azt sem tudod, hogy milyen cső az valójában.

Ránézésre ez a fűtésrendszer oda és visszafelé menő csöve is, vagyis ha elvágod akkor nem lesz semmiféle fűtésed, ellenben a rendszerben levő összes víz oda fog folyni az orrod elé azonnal.

A megoldás az, hogy megszerzed a fűtésrendszer terveit, hívsz egy vízvezeték szerelőt, burkolót, felbontjátok ott a padlót és a csöveket az ajtótól távolabb hozzátok fel - azt az ívet, kanyarulatot kell arrébb rakatni ami most zavarja az ajtó nyitását. A fal előtt jöjjön fel a cső, ne az ajtó előtt.

Ehhez is el kell zárni a rendszert és le kell üríteni, hogy el lehessen vágni és másképp összehegeszteni utána.

Amúgy ez egy családi ház és nem egy lakás ugye? Mert ha ez egy társasház lakása akkor végképp nem nyúlhatsz hozzá, hiszen az a teljes fűtésrendszer része a házban.

Lehet, hogy egyszerűbb az ajtót arrébb tenni, mint ezt a csövet, gondolom az ajtó utólag lett ott kialakítva.

ápr. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Érdemes leereszteni előtte a rendszert és akkor nem folyik semmi sehova.
ápr. 16. 10:43
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez egy megmester munka és nincs semmiféle terv, szerintem az se tudta hogy mit csinál aki csinálta
ápr. 16. 10:43
 7/7 A kérdező kommentje:

Családi ház úgyhogy nincs probléma csak abban bíztam hogy nem az átvezető csőt gányolták így össze.

Szerintem egyszerűbb lent elvezetni a csövet mint ajtót arrébb tenni főleg hogy ablak van mellette. Viszont örültem volna ha csak elég kiiktatni ezt a szakaszt és ledugozni mind a négy véget.

ápr. 16. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!