Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Épített zuhanyzó szennyvíz...

Épített zuhanyzó szennyvíz csöve nem lehet 90 fok?

Figyelt kérdés

Vizes szaki azt mondta, hogy az épített zuhanyzóhoz, lefolyókához amikor beépítésre kerül a szennyvíz cső azt ne rakjam össze 90 fokkal csak 45 fokkal, mert könnyen eldugul a 90 fok.


Csövezés kész van de én állítom be a lefolyót és ez az utolsó idom még hiányzik, viszont pont 90 fokkal lenne jó helyen a lefolyóka.

Ti mit gondoltok?



ápr. 16. 07:09
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
A szakinak van igaza
ápr. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Közvetlenül a lefolyó alatt lesz az idom, ha el is dugul nem lesz nehéz kitisztítani.
ápr. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Két db 45-össel rakd össze.90 nem jó mert megáll a trutyi.
ápr. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha van mód a 45 fokokra, akár többre is, akkor inkább azt használd. Egyébként egy zuhany esetében nem hiszem, hogy nagy gondra kell számítani.

Nálam ha jól rémlik simán 45 fokok vannak max, de simán az egyenes szakaszonon is betrutyisodik a cső amit magasnyomással kell tisztítanom. Nem a kanyarokkal van ott gond.

ápr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én meg úgy gondolom ha megfelelő a lejtése a cső vezetésnek (1%) akkor sosem dugul el, mert öntisztuló ez a lejtési szög, függetlenül attól hogy 90 fokos idom van-e betéve vagy 45fokos. De ez az 1% lejtés sehol nem sérülhet, ez a legfontosabb paraméter!!! Én sosem tanultam olyat hogy a 90 fokos idom önmagában dugulást okozhat, és egy pvc idom gyártó sem írt le ilyen paramétert sohasem a szakmában. Szóval úgy baromság ahogy van az amit az a szaki magyarázott neked. 1 vizes.
ápr. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!