Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Igaz ez,hogy a lakás klímabere...

Igaz ez,hogy a lakás klímaberendezését nem kell tölteni klímagázzal?

Figyelt kérdés

Ma volt 2 klímaszerelő és ugyan szédszedték a beltéri egységet tisztítás céljából.

Leszedték a szűrőt és szinte kisebb szennyeződés volt csak rajta.

A speciális tisztítószerrel mosták meg vele.

Érdekes,hogy ilyen ablaktisztító flakonban volt a speciális tisztítószer.

Lefújták vele a beltéri egységet és összerakták.

Közölték,hogy tesztüzemben be kell kapcsolni a klímát és járatni kell 15 percig a vegyszerszag elmúlása miatt.

Kérdeztem tőlük,hogy a kültéri egységet is megnézik-e nekem klímagáznyomás céljából.

Megnézték és babráltak ott valamit,csak sajnos nem láttam.

Mondták,hogy ez teljesen rendben van és eleve zártkörű a kültéri egység.

Ha szivárgás van,csak akkor kell tölteni.

Én nem vagyok klímaszerelő és szakértő személyiség,de szerintetek helyes eljárást alkalmaztak?Átvertek engem?

Büdös nekik ez a munka?

30 percet vett igénybe ez a karbantartás jellegű eljárás.

12700 Ft-ot kértek el ezért...

Mi a véleményetek erről?



ápr. 16. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Klímagáz gondra az utal ha nem hűt/fűt rendesen. Ha rendesen erősen hűt, akkor tuti nem kell rátölteni.
ápr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Ez egy átbaszós tisztítás volt, ahol csak befujkálják valamivel, majd kérik a lóvét.

Most kérdeztem a klíma szerelőt, egy rendes külső-belső tisztítás, ahol a kültérit is lemossák nagynyomásúval, olyan 25000 Ft.

ápr. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem.

Mennyi ideig tart egy klímagáz mennyisége?1 vagy 2 év?

Nyári időszakokban napi szinten lesz használva.

ápr. 16. 17:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nem ereszt sehol, akkor 10 évig sem kell tölteni.

Ha hűt- fűt rendesen, akkor elég a gáz.

ápr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3# olyan mint a hűtőgèp, úgy működik, azt sem kell töltögetni gázzal.
ápr. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Nálam is jártak klímások, direkt beszélgettem velük.

Megnézik a klímákat és megmondták, hogy ha nem totál retkes, akkor nem mossák át fölöslegesen.


Ők kifejezetten azt mondták, hogy kerüljük el azt a klímást aki alapból mosózsákkal érkezik és mindenképp rám akarja tukmálni a mosoatást.


Egyébként a kocsi klímáját se mosogatja át senki.

ápr. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A lakás klímákban folytonos merev rézcső van, NEM ÚGY mint a kocsikban ahol gumicsövek sokasága vezeti a gázt. Ez utóbbinál ha a tömlőgumi megöregszik (rezgés, hő,kirepedezés, rezonanciás mechanikai sérülés) akkor el kezdi veszteni a gázt, és csökken a teljesítménye az autó klímának.

Lakás klímánál ilyen jellegű gáz vesztés nincs,azaz ha felszereléskor 100% volt a tömítettsége, akkor 20 év múlva is annyi lesz. Ha nem 100% telepítéskorkor akkor az 1-2 hét alatt elszivárog, azaz a következő nyári ciklusban már nem fog hűteni. Magyarul sokkal kisebb a lehetősége a gázvesztésnek egy otthoni klímának,és ha meg történik ez, akkor igen rövid idő alatt alatt kiderül.

ápr. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálam 16 éve megy, egyszer sem kellett tölteni.

Beltéri egység tisztításáért teljesen reális az ár.

Kültérit egyszer tisztítattam.

ápr. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!