Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gáztűzhely vagy Indukciós?

Gáztűzhely vagy Indukciós?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik jobb? Praktikusságból is meg gazdaságilag is.

ápr. 30. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Gazdaságilag az indukciós. Hátránya hogy pittyog, mi pl sokszor pakolnánk rá mert pici a konyha de így nemtudunk

Es hatranya hogy nem mimden edennyel jo. Elonye hogy csak addig keleg es eogron meleg amig edeny van rajta.


Gazt konnyebb takaritani, nem pittyog. Nekem ez mindent meger szoval en gaz parti vagyok. De sokkal nehezebben szabalyozhato a hofok

ápr. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Pedig azt mondják az indukciós könnyebb takarítani mert egy üveglap úgymond.

A gázost meg a gázrózsát stb rácsot macerásabb.

Miért pittyog ha kivan kapcsolva?

Nem tudom a működési elvét de a 4 fűtőest indukciósnál ha nincs bekapcsolva akkor nem pittyog ha rajta van az edény nem? Csak az pittyog amelyiken főzünk nem?

ápr. 30. 19:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Gázról váltottam indukciósra, mostmár semmi pénzért nem kéne a gáz főzőlap.

De, ha előre tudom mibe kerülnek a normális edények hozzá meg se veszem.

Tefal középkategóriástól felfelé megéri az árát.


Ha bármit raksz rá miközben nem használod pittyeg, hogy ne pakolj rá semmit.


Takarítani könnyű, de az edényeket nem szabad huzkodni rajta, mert össze karcolod az üveglapot.

Bármilyen edényt is használsz előszőr, ellenőrízd az alját teljesen sima e!!! Ha nem az meg kell polírozni. Szintén ha oda ütöd valahova az edény alját ellenőrizni kell a simaságát.

Ha ezeket betartod évekkel később is olyan mintha új lenne.


Súrolni nem szabad, ha valami rászáradt fújd be clean ablakpucolóval, terítsd le papírtörlővel, majd fújd meg a papírtörlőt is, hogy teljesen átázzon. 10 perc után simán letörlöd a koszt. Lehetőleg mikroszálas törlőkendőt használj csak a törölgetéshez.

Így kell bukósisakról leszedni a bogarakat is😁

ápr. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gáz párti vagyok.

Amikor építkeztünk akkor ez egy húzós kérdés volt, mert a gázt el kellett vezetni miatta a konyhához is ami jelentős költség volt akkor a zsebünknek. De ragaszkodtam hozzá és nem bántam meg én sem meg a párom sem.

Elektromos sütőnk van, mikrónk mellé, de a gáztűzhely kell, mert bizonyos ételeket nem tudsz úgy elkészíteni elektromos főzőlappal - indukcióssal se, mint ha felteszed a gázra.

De másnak meg más a fontos. Így viszont akkor is tudunk főzni amikor áramszünet van mert valamit szerelnek az utcában stb. Ráadásul én igencsak utálok takarítani, nem vagyok az a típus aki mindig szépen letörli a felületet főzés után vagy nagyon szeret vacakolni, hogy mit mivel súroljon le. Nekem nem való az indukciós se, a kerámialapos meg egyéb se.

máj. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem 14 fokozatú az indukciós főzőlapom és 2 zónát össze tudok kapcsolni. El nem tudom képzelni mit nem lehet vele elkészíteni.
máj. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 Nem azt mondtam, hogy nem lehet, azt hogy nem ÚGY tudod elkészíteni, mint gázzal. Konkrétan a Wok-ban készült ételek voltak az egyik olyan csoport ami miatt ragaszkodtam hozzá.
máj. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gáztűzhely-párti vagyok elektromos sütővel.
máj. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Wok-ozni nem lehet azt tudom mert azt fel kell emelni és rázni ha, eredeti ázsiaisan akarom, de akkor kikapcsolt az indukció mert nem érzékeli az edényt, nem létfontosságú de sok kínai kaját csinálok és megszoktam hogy dobálom benne az ételt.
máj. 1. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!