Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen festékkel van jó...

Milyen festékkel van jó tapasztalatotok? Melyiket szokták leginkább használni mostanában? Falat szeretnék festeni.

Figyelt kérdés

Régi panelt újítok fel. Szeretném egy kis területen tesztelni a festéket.

Mélyalapozok majd. Kipróbálnám a régi festékre kenést és a lekapart festéket. Ez alatt valami régi glett lehet vagy hasonló, de megmondom az őszintét nem tudom, az egész lakást meg nem biztos hogy újra kiglettelném.


máj. 26. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Polifarbe kész színeit szoktam használni, kiadósak és nagyon jól takar. Kis vizet tegyél hozzá, mert úgy könnyebb hengerelni. 1x kevertettem, na az a festék nem jött be, habosodott hengerelés közben, és csíkos is lett.
máj. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A nagy Levin ***** válasza:
+ 1 a Polifarbe mellett. Én már csak azt használok.
máj. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
70%
Polifarbe +1!!
máj. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Nekem a Dulux vált be, rengetegszer használtam 1 rétegben is gyönyörűen fed, de ha nagyon elüt a régi és az új szín, akkor 2 réteg kell belőle.
máj. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

A Héra festékeit nagyon szeretem, nem volt vele gondom, legutóbb meszes festékre volt szükségem, az is nagyon jól használható, jó minőségű tőlük.

Egyszer kevertettünk mert a gyerek olyan színt szeretett volna ami csak abban a palettában volt, az is jó festék volt (azt hiszem az OBI-ból volt), de ahol véletlen visszafestettünk egy foltra ott az a folt csúnyán meglátszik. A Hérát akárhányszor felül lehetett festeni, nem lett foltos a végeredménye miatta.

Viszont legutóbb a Polifarbe platinum egyik színét választotta a másik gyerek és az tökéletes volt. Alap sötét kéket kellett elfedni egy világosabb kékkel és egy rétegben elég volt lefesteni. Én nem tettem hozzá vizet, mint az 1-es írta, de lehet hogy úgy könnyebb lett volna. Nem olcsó festék ellenben nem kellett kétszer festeni vele. Nyilván ha nem kékre festünk a kékkel akkor nem ugyanaz lett volna, de ez tényleg olyan festéknek tűnt ami egy rétegben is jól fed.

máj. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Inntaler-el festettük mi is az egész házat. Teljesen jó anyag.
máj. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Héra, Polifarbe, Dulux divatos dolgaival nem tudsz lyukra szaladni, mind jó. Ár/érték arányban talán a polifarbe a legjobb. sokkal több múlik a színen. Minél pigmentáltabb (sötétebb) egy festék, annál jobban hajlamos a foltosodásra. Éjkéket rémálom volt festeni :D


És ha már valaki írta, nekem is kellett meszes, a polifarbét vettem a kerti tároló sufnira, hát már egy rétegben vakítóan fehér volt, pedig nem egy leányálom volt a felület amire kentem.

máj. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Polifarbe platinum, mindig ezzel festék és nem csalódtam még benne.
máj. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!