Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mesélnétek tapasztalatokat,...

Mesélnétek tapasztalatokat, küldenétek esetleg képeket házilag átfestett csempefelületről?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni hogy végeredményben hogy néz ki,megéri-e,és mennyire nehéz elkészíteni,és mennyire vízálló meg hogy mennyire olyan az új felület mint egy igazi csempéé vagy olyan-e mint egy festett falé.

Meg persze hogy mennyibe kerül.?

Előre is köszönöm



2013. máj. 18. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:

A festés nem biztos, hogy tartós lenne. A mázas felületen nem minden anyag köt meg rendesen.

Van egy működő megoldás, amit házilagosan is meg lehet csinálni:

http://www.youtube.com/watch?v=xBiitXDNDx8

A legegyszerűbb otthon csempefelújítás. Anyagára egy átlagos fürdőszoba esetén kb 29 000 Ft.

2013. máj. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TappancsMancs ***** válasza:

Csináltam is és láttam amikor elcseszik. :) A linkelt videóból nem sok derül ki inkább egy festékreklám az egész. A lényege röviden. A csempe festék kiterül felkenés után így a felülete szép sima és fényes is lesz. De csak akkor ha nem túl sok a felvitt festék! Láttam olyat ahol jó vastagon kenték és minden csempén volt vagy 4 folyás nyom. Szóval ha szép vékonyan közepesen viszed fel, akkor szép fényes és sima felszíne lesz. Hátránya hogy a fugák is ugyanolyan színűek lesznek. A tartósságát szt nem tudom, de egy darabig biztos szép marad. Ha szépen fested ajánlhatom mint olcsóbb és szép megoldást. A csempét előtte a használati utasítás szerint teljesen tisztítsd le, zsírtalan vízkőmenet legyen!


http://www.youtube.com/watch?v=OO7k-CQA9sA

2013. máj. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TappancsMancs ***** válasza:
Az első videóba kicsit belenéztem. Amit én használtam (nem magyro.) az egy féle festék volt. A videóban meg valami két rétegűről van szó. Üzletekben nézd meg ha van olyan ami egy féle festék, szépen felkened és kész az szép ismerem. Ha olcsón egy pár évre kell megoldás szép lesz. :) Ha van egy két csempéd csinálj különböző vastagságú próbafestéseket, függőlegesre állítva és úgy száradva.
2013. máj. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!