Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ki tud segíteni, tapasztalatok...

Ki tud segíteni, tapasztalatokat (Poloska, poloska csípés)? (Kicsit hosszú lesz. )

Figyelt kérdés

Sajnos nem rég fedeztük fel a lakásunkban a poloskákat nem sokára ki írtjuk őket.


Sajnos 1-2 hónapja fedeztük fel a poloskákat az ágyamban és érdekes módon csak engem csípnek se a kisfiamat se a páromat pedig közvetlen mellettem vannak.


Ez az állapot kb. olyan December óta van csak annyi tünetem volt hogy viszkettem és ilyen allergia és szúnyog csípés szerűek voltak élősszőr a karomon el is mentem a bőrgyógyászatra és mindjárt az volt a válaszuk hogy rühes vagyok de mondtam akkor hogy se a páromon se a kisfiamon semmi nincsen csak rajtam jó mindegy de azért fel írt minden féle gyógyszert kenőcsöt stb.. meg hát nem beszéltek velem szépen, és embertelenek voltak velem, és undorítóan néztek rám.


Addig nem is sejtettem,hogy ezek a vér szívok vannak a lakásomban. 1-2 hónapja fedeztük fel őket akkor jöttünk igazán rá amikor valami hajnali 2 körül mászkál a fehér párna huzatomon de akkor még nem tudtam hogy az a bogár és a párom fel ismerte de én nem hittem el neki hogy az. És másnap mondta hogy úgy is át helyezzük az ágyat máshova meg szét kell szednünk mert elég nehéz. Szét szedtük és az ágy peremén sorakoztak a bogarak 1-2 össze nyomtam ami olyan dagadt volt és ki folyt a vérük olyan rosszul lettem és az az undor el fogott hogy éjszaka rajtam vannak többen és nem érzem és szívják a véremet.

Aztán tömör hiypoval le mostam az ágyat a-z-ig a padlót is mindent lemostam a tömör híypoval meg vártam míg megszárad és le fújtam morteinnel egy ideig ment a dolog hogy nem jelentkezett semmi, mert hát kis porszívóztam mindent. De sajnos nem tartót sokáig.


Nagyon el vagyok keseredve legutóbb el mentem a bőrgyógyászhoz és megint rám mondták hogy rühes vagyok de mondtam hogy december óta van ez a viszketés és máshol is jártam és ott is azt mondták rossz indulatúan

hogy rühes vagyok. Én szerintem December óta már tályogok lennének rajtam nem ilyen szúnyog szerű csípések. Fel írt valami drága kenőcsőt de sajnos nem segít se a csípéseimen se a viszketéseimen.


Kétségbe vagyok esve, nem alszok, fáradt vagyok, majd meg örülők a viszketésektől, ronda a karom, már a hátamon és a lábamon is van sajnos és meg örülők a viszketéstől, és itt a nyár és nem tudok nyári ruhában lenni mer szégyenlem a karomat és a testemet ahogy kinéz. Pedig nem vagyok öreg még csak 21 éves vagyok. És én nem vittem fel semmi olyan tárgyat mert általában avval hozzák a poloskát aztán finoman rá kérdeztem erre a poloskás dologra és azt mondták hogy a parketta alatt hagyták a padlószőnyeget hát ez nagyon jó, mondtam nekik.


Kinek milyen kenőcs vált ba a csípései-re? Mi enyhítette a viszketéseket? Várom a ti történeteket. Kinek mi vált be ? Mennyi idő alatt múltak el a csípésed? Kérlek segítsetek én már nem tudom mit csináljak.



2013. ápr. 16. 09:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Emeletes házban laksz? Mert ott a másik lakásból bőven átjöhettek a bogarak a fűtés cső lyukjánál. Én is jártam így. Bio Kill, csótányírtóval az egész ágyat be kell fújni. A belsejét is .Ha nem lesz bogár, elmúlik a csípés helye is.Próbáld meg vietnami balzsammal kenni őket.
2013. ápr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ilyen 3 emeletes társasházban lakom jelenleg. És állítólag nem szedték fel a szőnyeget és arra rakták rá a parkettát. Most jön a poloska irtó csütörtökön. De milyen krém van ami enyhíti a viszketést és egyben gyógyítja a csípéseket?
2013. ápr. 16. 11:05
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt, de ez csak szakember segítségével írtható ki, mert több hétig is képesek csendben lenni és akkor újra előjönni és sajnos nagyon gyorsan is szaporodnak. Mi egy ismerős szakembertől kaptunk szert, amivel kétszer is leszórtam az ominózus bútordarabot. A viszketésre, pedig szedj antihisztamin tartalmú gyógyszert, mert azért viszket annyira, mert allergiás vagy rá. És a himlősöknek ajánlott hűsítő rázókeverékkel kell kenni. A bőrgyógyász meg ássa el magát, ha nem tud megkülönböztetni egy rühes megbetegedést egy poloska csípéstől. Nekem a házi orvosom himlőnek nézte, majd amikor nem múlt el két hónap múlva sem, akkor elmentem a bőrgyógyászhoz és ránézésre tudta, hogy poloska. Én nem is gondoltam rá, mert nem láttam sehol a házban, pedig minden héten bútor tologatós nagytakarítás volt, meg a gyerekeken nem volt semmi. aztán meglestem őket és valóban poloska volt, utána rájöttem, hogy akkor kezdődött a probléma, amikor áthelyeztem az ágyamat és nálunk valószínűleg a konnektorból kerültek az ágyba. Szóval: szakember, antihisztamin, rázókeverék, és hypos vagy flóraszeptes takarítás.
2013. ápr. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

És érdekes módon csak engem csípnek meg se a páromat se a kisfiamat pedig közvetlen mellettem vannak.


Ha meg rühes lennék December óta akkor már tályogok lennének rajtam nem ilyen kiütéses szúnyogcsípések.



Engem már akkor is csíptek mikor az még nem is helyeztem át az ágyamat. Csütörtökön jön a szakember. Hallottam már ilyenről is hogy évekig el vegetálnak ezek a vér szívok . Úgy ahogy hatot a élősszőr szét szedtük az ágyat és minden egyes rész alaposan ki porszívóztam aztán a porzsákot kidobtam gyorsan a kinti lévő kukába aztán jól át is mostam hypoval az ágyat a padlót falat stb.. és mikor meg száradt utána rá be fújtam a feket morteinnel egy ideig működőt azután ismét folytatódót a vérszívás. Kaptam valami kenőcsöt a bőrgyógyásztól amit a gyógyszertárosnak kellet össze kevernie de sajnos nem hatot semmit mellesleg nagyon drága volt és nagyon kicsi kenőcs volt. Hát nagyon le kezelőek voltak az biztos, meg le akartak fujni mint egy kutyát, és még nekem kellet meg magyarázni azt hogy nem vagyok rühes pedig az elején meg se mondtam azt hogy találtam bogarakat (poloskát) és utána ki oktattam,és olyan flegmául válaszolt hogy ki kell irtani és az mit csinál akinek nincs pénze erre mert szegény akkor le ugatják az embert. December óta már rég tályogok lennének rajtam ha én rühes lennék nem pedig szúnyoghoz hasonló csípések. Én csak akkor vettem észre az élősködöket mikor szét szedtük az ágyat és a hát támláján meg a szűk sötét részeknél voltak és ahol ilyen sötétebb színű a huzat ott látni is lehet a petéiket ilyen pici fehér de a sz.rat is észre lehet venni meg a fehér tapétán is.


Olvastam olyat hogy nem ér semmit a takarítás, a tiszta helyen is meg bújnak sajnos.

2013. ápr. 16. 12:01
 5/11 anonim ***** válasza:

hosszú menet lesz. Kress rá az mtva videótárában a poloskairtásra, az Angi jelenti műsorban tavaly ősszel volt egy adás ami ezzel foglalkozott.


Ha van másik lakás ahová el tudtok átmenetileg költözni, (fél év) azalatt ki lehetne teljesen irtani. Azt a qrva szőnyeget is ki kell onnan hajítani a laminált padlóval együtt. A poloska a vékony rések mögött szeret tanyázni, képkeretek mögött, ágytámla mögött, parkettaszegélyben, repedésekben, és persze ágyban. a kenőcsöket felejtsd el, nem az a megoldás. Itt gyilkolni kell kőkeményen, gyorsan, hatékonyan, de úgy nem lehet, ha ott laktok. Persze aánlani fognak mindenféle módszert, de mindig lesz pár túlélő, amelyiktől nem tudsz megszabadulni, és fenntartják a bizniszt a poloskairtóknak.

2013. ápr. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
a Sol-X nak van egy gélje rovarcsípésre. a poloskát még nem próbáltam, de kullancsot, szúnyogot, darazsat igen. elmúlt a viszketés, tényleg csak ajánlani tudom, szerintem segíteni fog.
2013. ápr. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Tegnap volt az irtó és nagy gyilkolást csinált tegnap és ahogy én szemügyre vettem sikeres volt.


Bőrgyógyász helyett tegnap gyorsan el mentem a patikába és meg mutattam a karomat hogy milyen és adott Claritine tablettát ( Egésznap nem éreztem a viszketést talán este de nem volt vészes)

, kalcium pezsgő tablettát, és fenistil gélt vettem.


Tegnap mindent jól ki takarítottam A-Z-ig. Jó büdös volt. Olyan szaga volt mint ha festettek volna de annál 100x büdösebb, majd meg fulladtam mikor vissza mentem 5óra múlva. Be gázosítottak.


Már csak arra kell koncentrálnom hogy meg gyógyuljon nyárra a karom. Így nagyon rossz hogy nem vehetem le a kardigánt magamról mert a rosszindulatú emberek meg szolnak.

2013. ápr. 19. 09:44
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez egy megbízható ember úgy mondjam ismerős féle mert a nagymamám ahol lakik társas házban ott írt már több éve és egy csótány nincsen se poloska semmi és korrekt áron dolgozik.
2013. ápr. 19. 09:52
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk két éve voltak a poloskák. Mondjuk szerencsénk volt, mert pont hazautaztunk a szülőkhöz két hétre a téli szünetben és mielőtt indultunk leszórtam mindent a kapott szerrel így teljesen kipusztultak, mert nem tudtak táplálkozni. A gyógyszer, amit kaptál a patikában antihisztamin, azért nem viszkettél, azt szedd el és ha nem lesznek már bogarak, akkor nem is fogsz újra viszketni. A barátnőméknél is gázosítottak, mint nálatok, de nem jöttek ott se vissza. Nekünk az ismerős rovarírtó azt mondta, hogy hypoval kell takarítani, mert azt nem szeretik.
2013. ápr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Az irtás után 2 hétig nehogy felmoss, mert ha feltakarítod a mérget, kidobott pénz az irtás!!

Vegyél teafa olajat, tegyél belőle bőven a testápolódba, esténként MINDENHOL kend be magad, azt utálják a dögök, tudsz aludni legalább.

2013. jún. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!