Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szoba felújítási praktikák?...

Szoba felújítási praktikák? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval a nyáron felújítjuk a (nem túl nagy) szobám :). Az összes bútorzat közül, ami marad, az a narancssárga ágyam és az íróasztalom. Namármost' eléggé egy "élénk" személyiségem van, ezért a következőt terveztem: citromsárga fal, narancssárga ágy, türkizkék bolyhos, bozontos /azt hiszem úgy mondják, hogy shaggy (?)/ szőnyeggel. Szerintetek ez nem túl hogy is mondjam, erőteljes, vagy giccses?

-Még azt szeretném kérdezni, hogy az íróasztalomat újra lehet-e festeni, hogy passzoljon az új gardróbokkal? Mert nem tudom pontosan, hogy miből készült az asztal. Valami olyasmi, hogy a forgácsot összepréselték, így létrejött egy "bútorlap", és ezt bevonták ilyen fa kinézetű vékony lemezzel, vagy lappal, és ez már a széleknél picit kopik. Ezeket újra lehet festeni? És ha igen, hogy, mivel?

- A babzsákfotelek közül milyet érdemes venni, ami nem megfizethetetlen, de jó minőségű?

- Tudtok-e bármilyen otthoni "csináld magad" praktikát? Bármilyen ötlet, honlap érdekel!! Pl.: CD-k, üvegek felhasználása, újrahasznosítása, vagy asztali díszek, bármi, ami praktikus és szép és javarészt megtalálható minden háztartásban a kellékei.

Előre is köszönöm a választ! Amiben csak tudtok segítsetek! Köszönöööm!


2013. máj. 29. 14:53
 1/10 A kérdező kommentje:
Jajj, tudtam, hogy valamit úgyis kihagyok :). A shaggy szőnyegek, mennyi ideig bírják? Hosszú ideig szépek maradnak? Mert nem kívánom majd félévente cserélgetni a szőnyegem...
2013. máj. 29. 14:54
 2/10 anonim válasza:
Szerintem a citromsárga fal jó ötlet, illik a narancssárgához de én a helyedben inkább zöld szőnyeget vennék. Meg mondjuk egy szép falmatricá ami pl. egy ág, ami "behajlik az ablakon" vagy valami ilyesmi.
2013. máj. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Ja és mondjuk a függöny is lehetne zöld vagy kakaóbarna.
2013. máj. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ötlet: két fal sárga, két fal lime. Olyan szobában láttam, ahol sárga járólap és narancs kanapé volt, egész kellemes.
2013. máj. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ágh Ferenc ***** válasza:
Talán itt látsz pár ötletet: [link]
2013. máj. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Még az íróasztalos "dologra" tudtok valamit tanácsolni?
2013. máj. 30. 17:36
 7/10 Ágh Ferenc ***** válasza:
Sajnos a bútorlap szinezésre legtöbbszőr az öntapadó tapétázást szoktuk ajánlani, de ezt inkább szekrényekre érdemes alkalmazni! Íróasztalnál, az igénybevétel miatt nem igazán ajánlott! Festés még kevésbé tartós a műanyagra. Talán az lehetne a megoldás, hogy az asztal tetejét lecserélhetnéd sárga bútorlapra (Egger cég gyárt ilyet) és az asztal többi részére kellene valami egyéb megoldást keresni. Akár olyasmire is gondolok, hogy teljesen más színre lehetne tapétázni, ami megy a szoba szineihez! Azért gondolom, mert biztos, hogy a bútorlap és a fellelhető tapéták szine nem fog megegyezni, így inkább a teljesen más szín lehet, hogy jobban mutatna!
2013. máj. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, átgondoljuk majd! :)
2013. jún. 1. 15:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet bútorlapot festeni, tanulmányozd át a linkeket. Nagyon jó részletes leírás, zanzásítva: szükséged lesz csiszológépre, alapozó festékre, ecsetre, hengerre, színes festékre.


[link]


[link]

2013. jún. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jún. 4. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!