Kezdőoldal » Otthon » Kert » Veteményeskertemben nem...

Veteményeskertemben nem szeretnék vegyszereket használni. Milyen gyógynövényekből készült permetlevet használhatok? Tudtok olyan oldalt ajánlani, ahol ezzel a témával foglalkoznak? Milyen praktikák vannak?

Figyelt kérdés
Hallottam a csalánléről, paradicsom szárából készült léről, növénytársításról, stb. Csak nem tudom, hogy kell előállítani, használni őket. Ehhez kérnék segítséget.

#gyógynövénylé
2013. jan. 2. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Az egyik tv műsorban mutatták, hogy csigák ellen jó a réz. Rézből készült csíkokat ragasztottak fel az ágyások, és cserepek szegélyére. Ha erre rámásznak a csigák, az nekik kellemetlen, és inkább visszafordulnak. Nem éppen permetszer, de gondoltam leírom.
2013. jan. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Ez lehet, hogy beválik.. kisebbségmentes területen :)
2013. jan. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

gilisztaűző varádics, fekete nadálytó, csalán, fokhagyma, fehérüröm ázaléka is jó


[link]

2013. jan. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagypapámnak rengeteg gyümölcsfája van, ő évtizedek óta mindig csalánt áztat és azzal a lével permetezi a fákat.
2013. jan. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Tessék h.lyegyerekek! Itt van a kép: [link]
2013. jan. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

01:14 ez hasznos válasz volt. Köszönöm az érdembeli hozzászólásokat.

Utolsó! Elég morcosan ébredhettél..

2013. jan. 3. 14:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Dohánylé! Az üt. Viszont ha a bőrödre kerül, téged se kímél.
2013. jan. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Tetvek ellen a legjobb természetes módszer a fokhagyma és csilipaprika főzete. Két fej fokhagymát és egy nagy marék csípős paprikát 2 órán át, lassú tűzön főztem 5 l vízben és ezzel mostam le a leveleket (egyenként) a megtetvesedett növényeken. Nem jöttek vissza. A másik jó megoldás, előre banánhéjat tenni a földbe fél méterenként úgy 15 cm mélyre, az is elriasztja őket.
2013. jan. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!