Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 55 nm-es családi ház utólagos...

55 nm-es családi ház utólagos vízszigetelése (alul falak) kb. mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés

2013. jún. 11. 20:32
 1/10 anonim válasza:

Nagyon változó lehet. Attól is függ milyen megoldással csinálják.

Tégla ház?

Hány méter fal van?

Milyen vastag falak?

Külső és belső falakat is akarod szigeteltetni?

Milyen padló van belül, stb...


Fel kéne méretni 1-2 szakemberrel először, mert sok dologtól függ.


Az injektálás lenne a legegyszerűbb, de én nem bízok benne és a lemez besajtolásról is rosszakat hallottam. A jó öreg falbontásos, bitumenes szigetelést tartom a legbiztosabbnak, de azt nem hiszem, hogy megúsznád 200e Ft alatt.

2013. jún. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha magad megcsinálod tized annyiba kerül és biztosabb mint ha csináltatod.2kilóból biztos kijönne.
2013. jún. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Első vagyok.

Csak annyit kérdeznék merre laksz, mert ha Szolnok közelében, ismerek egy megbízható kőművest aki jó áron csinál ilyen munkát.

2013. jún. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat!! Aquapol technika jó lehet? Vagy drága? Elég rossz helyzetbe kerültünk és beleszaladtunk egy ház vásárlásba, későn derült ki számunkra, hogy nagyon vizesedik a fal, ebből fakadólag gyorsan penészesedik is. Babával vagyunk és szeretnék valamit tenni, hogy neki ne legyen baja. Anyagilag viszont korlátozottak a lehetőségeink. Eléggé kilátástalannak látom a helyzetet és el vagyok keseredve. :( EGyébként Sopron melleti vagyok sajnos. Erre felé esetleg nincs ismerős?
2013. jún. 13. 15:09
 5/10 A kérdező kommentje:
Belső falról van szó..pereg a vakolat..vizes..penészes.. :( EGyik szoba betonos, másik régi faparkettás, a többi járólap. A ház kb. 60nm-es.
2013. jún. 13. 15:13
 6/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok tapasztaltabb kőműves már biztosan csinált ilyet. Alá kell falazni.De te is megcsinálhatod kiszedsz 2-3 sor vályogot vagy téglát amiből a falad van úgy 40-50 cm hosszan vagy amennyit elbír anélkül hogy leszakadna.Kátránypapírt terítesz és visszafalazod ha jó téglát szedtél ki azzal ha nem akkor venni kell.Csak akkor vakoltatod be ha teljesen kiszáradt.
2013. jún. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2. :Nekem volt ilyen falszárítóm a nevére nem emlékszem nem biztos hogy ez amit te írtál de hogy nem vált be az biztos.
2013. jún. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Fémlapot szoktak bepréselni a téglák közé az alulról nedvesedő falaknál .Több cég csinálja , interneten találsz címet.


Kb. 3000-4000 Ft- /m

2013. jún. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Aláfalazás és a lábazati szigetelő cseréje a megoldás,4-es méretű nehéz szigetelő kb 9e ft egy tekercs errefelé(békés m).A téglát ki kell szedni,újrarakni,ha szétporladt,ki kell cserélni.Egy tekercs szigetelő kb 8-10 m-re elég.Az aláfalazás árát kőművese válogatja 5-10 e ft között mozog/m.Az aláfalazás után a vályog ki szárad.
2014. jan. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Sziasztok!Nekem is Ők csinálták! PurhabCenter kft

Itt a megoldás:A szórt poliuretán hab szigetelés (purhab szigetelés) segítségével 50-70%-os energiamegtakarítás is elérhető, és nem mellesleg ideális vízszigetelő is.Ki zárja a nyári melegben felforrósodó helyiségekből a forróságot, ezzel kellemesebbé teszi a komfort érzetet.Télen kevesebb fűtés számla!

Nagyon modern, nincs egészség károsító hatása, mint például az üveg gyapotnak!Országosan Ingyenes árajánlat és helyszíni szemle!

2019. máj. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!