Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van valaki, aki ténylegesen...

Van valaki, aki ténylegesen csináltatott már utólagos hangszigetelést társasházi lakásban? Érdekelnének a tapasztalatok, illetve hogy kivel és milyen anyagból csináltatta az illető.

Figyelt kérdés
Én is nagyon gondolkozok rajta, a pénz is meglenne nagyjából, de persze nem a semmiért akarnám kiadni.
2013. jan. 23. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Tojástartó fazonú szivacsot tettem a falra, elé gipszkartont húztam. Sajnos nem olcsó, ha tudsz áruházakban szerezni vagy máshonnét bugázni, akkor csapj le minden egyes darabra!


[link]

2013. jan. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ágh Ferenc ***** válasza:
[link] ezzel konkrétan a mennyezeti szigeteléssel ismerkedtem meg úgy, hogy a tulaj megvette én pedig felraktam! Mivel régebbi épületben volt és a mennyezet nem volt valami sima, ezért lécekre szerelt vékonyabb gipszkarton borítást csináltam, és erre lett felragasztva ez a szigetelőlap. Ő egyébként a felette mászkálók lépészajától akarta megóvni magát, mert nagy zenekedvelő lévén(komolyzene) nagyon zavarta az ilyesmi! Végülis, ha valaki vállalkozna szalagparketta lerakásra, akkor ez sem nehezebb! Az üzletben nagyon részletes tájékoztatást adnak mindenről! Nekem annyi plusz gondom akadt, hogy minden igyekezetem ellenére volt a gipszkartonban eg kis hajlás, na ezt nem szereti a szigetelőtábla, de annyi a trükkje, mint a lambériánál, egy kis szeggel megerősítettem ott ahol a gipszkarton alatt léc volt és így simán fent maradt! A panaszok megszüntek!
2013. jan. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én is a mennyezetet szeretném hangszigeteltetni, a lépéshangok és a beszéd (léghangok) is eléggé lejönnek hozzám. Léghangokat is sikerült megszüntetni ? Az egész lakás mennyezetét kellett szigetelni, vagy lehet egy-egy szobát külön ?
2013. jan. 23. 14:49
 4/4 Ágh Ferenc ***** válasza:
Tudtommal elég hangosak voltak általában a fent lakók, úgyhogy szerintem mindenre működött a cucc, mert nagyon dicsérte a tulaj! Sajnos én nem tudtam kipróbálni, mert nem éltem ott! Mindenesetre az igényesség nyilván megvolt, hisz a komolyzene hallgatást is azért zavarhatta, mert vannak csendesebb részek, ahol a külső zajok nem teszik élvezhetővé a dolgot. Nos a lakásnak azon részei lettek szigetelve, ahol többet tartózkodtak a fentiek,főleg a konyha, aztán az előszoba, mert az hidegburkolatú lehetett, tehát a járkálás erősebben hallatszott, ezen kívül az a szoba, ahol a zenehallgatás folyt. Ennyi elégnek bizonyult.
2013. jan. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!