Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mivel jön le az alkoholos...

Mivel jön le az alkoholos filccel rajzolt dolog az olajfestékkel festett ajtóról?

Figyelt kérdés
Fekete alkoholos filcet az alkohol nem hozza le. Lejön esetleg máshogy?
2013. jún. 25. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Én CIF súrolót (kis mennyiségben nem karcol) vagy Clin ablaktisztítót szoktam használni. Próbálkozhatsz körömlakk lemosóval is, de előtte csinálj próbát!
2013. jún. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Tehát, ha ciff-el nekiállok súrolni van esélyem? Erre nem is gondoltam... :)
2013. jún. 25. 20:09
 3/4 TappancsMancs ***** válasza:
Alkoholos filc, vagyis oldószere az alkohol amiben a festéke oldva van. Száradásakor elpárolog az alkohol, bealkoholozva meg oldóik benne. Csináltam már működik a dolog. Ha nincs tiszta alkohol otthon jó bármi amiben van, vodka, alkoholos arcszesz...
2013. jún. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Rossz fajta alkohollal próbáltad. Isopropyl alkohollal, vagy másként írva: izopropil-alkohollal kell. Ez az alkoholos filc festékének oldószere. Lefújod a firkát és azonnal feloldódik, kb. 1 másodperc. Más típusú alkoholok is oldják valamelyest, de közel sem olyan mértékben, ami üdvözítő. Tudom, mert próbáltam. Amúgy is hasznos ha van otthon isopropyl alkohol, tisztítani jó vele.

Bármelyik PC boltban, vagy nagy áruházban kapható.

2019. jún. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!