Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A szobában az aljzatbeton...

A szobában az aljzatbeton nedves, nincs alatta nejlon vagy egyéb vízzáró réteg, sajnos. Milyen megoldást tudtok ajánlani az ellen, hogy bedohosodjon, és beszívja a nedvességet a padlószőnyeg?

Figyelt kérdés

Ha a padlószőnyeg alá nejlont teszek, akkor az segítene valamit azon, hogy ne legyen dohos szag bent? Vagy a nejlon alatt ugyanúgy bepenészedne és kijönne a szag?

Létezik valami olyan, amit rá tudok kenni-rakni a betonra és segítene a problémán? Ami elzárja a vizet, és tuti nem lesz bent penész szag.

Nem tudom mit kellene vennem :/ A nagymamámmal élek, 20 éves lány vagyok, és elég analfabéta ezekhez... az ára nem számít, majd összeszedem valahogy a rá valót, csak segítsetek ha tudtok :/



2013. jún. 26. 01:32
 1/7 A kérdező kommentje:

A járólap sajnos már nem jöhet szóba... az nem tudom mennyire lett volna jó, (erről is írhattok, hogy a következő felújításnál, okosabb legyek).

Sajnos már megvettem a padlószőnyeget :')

2013. jún. 26. 02:03
 2/7 anonim ***** válasza:
Kell rá egy szigetelőréteg. Ha a magasság miatt nem megoldható, a beton felver, és helyes technológiai sorrendet betartva újra megcsinálni. Ezek a biztosak csak.
2013. jún. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ilyen gond volt.Neilont terítettünk és húztunk rá egy 5 cm-es erős betonréteget. Az ajtó aljából egy picit le kellett vágni. Ha nálad is elfér egy vékony réteg beton akkor ez a legjobb megoldás.
2013. jún. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ami egy helyes rétegrend lenne:

Aljzatbeton (a mostani)

Kellősítés (bitumen máz, vagy aljzatkiegyenlítés)

Vízszigetelő réteg (bitumenes csupaszlemez vagy lágy PVC fólia)

Hőszigetelés (6 cm) XPS lépésálló polisztirol lemez

Elválasztó réteg (PE fólia)

Aljzatbeton (6 cm)

Aljzatkiegyenlítés

Alátétréteg

Padlószőnyeg


A hőszigetelés kihagyható, a profi vízszigetelés pedig lehet, hogy valami olcsóbbal helyettesíthető, de az eredmény nem lesz tökéletes. A padlószőnyeg nem nedvesedhet.

2013. jún. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket :D Úgy látszik nagyobb meló vár ránk mint gondoltam :D De hát itt a nyár... :)
2013. jún. 26. 21:16
 6/7 anonim ***** válasza:
A fólia idővel elöregszik és csúszkál. Én a Bonobit -féle kátrányos lekenést preferálnám.
2013. jún. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2013. júl. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!