Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van valami jobb tulajdonsaga...

Van valami jobb tulajdonsaga a lemezkadnak az akrillal szemben?

Figyelt kérdés
Furdofelujitas elott allunk,amig nem vettunk kadat azt halottam hogy az akril nem jo inkabb lemezet vegyunk...most megvettuk a lemezt es mindenfele azt olvasom az akril sokkal jobb mint ez...a vizszerelelonk ajalotta de mivel meg nincs a helyen velemenyeket szeretnek hogy erdemes e betegyuk vagy jobban jarunk ha veszunk akrilt?
2013. jún. 28. 17:44
 1/8 TappancsMancs ***** válasza:
Csak részben tudok hozzászólni, nekünk öntöttvas zománcozott kádunk van. Ezek égetett zománcok és az biztos hogy strapabíróbb. Azért persze egy kádnál nincs olyan nagy igénybevétel hogy ez muszáj legyen. Mit hallottál eddig? Kíváncsi vagyok.
2013. jún. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is lemez volt. Semmi panaszom rá,egyéb más miatt lett cserélve .Az akrilban én sem biznék meg.Nem hiszem

hogy többet kibirna .

2013. jún. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekunk is ontottvas zomancozott kadunk volt de mivel eleg kicsi es csunya is mar,es amugy is egy mas helysegbe tettuk a furdot semmikepp nem akartuk a regit viszatenni.akisfiam heteves elejti a zuhanyrozsat,capast jatszik egyszoval jol mulat a furdobe.ezert jo lenne ha minnel strapabirobb lenne.azt mndjak a lemezkad hideg,es 10 perc alatt kihul benne a viz,a kisfiam felorat jatszik minden este a kadb...ha belesik valami lepattan a festek vagy zomanc vagy mi a szosz,nehez sulynal elhajlik(ferjem 100kg).ezert estem kicsit gondolkodoba hogy erdemes e betegyuk vagy mig nem keso venni egy akrilt?
2013. jún. 29. 16:12
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

házgyári lakásban laktam, nem volt más opció anno, csak a lemezkád. max akkor fürödtem benne rendesen teleengedett verzióban, mikor nyáron a hőguta kerülgetett. télen még beleállni és zuhanyozni is egyenlő volt a fagyhalállal...

akrilt egyszer ismerősnél próbáltam, ott meg attól fostam, h beszakad alattam, mert nem vagyok egy nádszál lady :)


így kompromisszumként az új lakásomban maradt az épített zuhanykabin. ha minden jól megy, ez még egy atomtámadást is túlél, annyi vele a szopi, h az üvegről le kell vakarni néhanapján a vízkövet :) úgy tervezem, ha majd csemeténk lesz, akkor beleteszem a kiskádat a kabinba, én egészen 6 éves koromig abban fürödtem, elfértem benne. ja, és ha szemünk fénye kipacsálja a vizet, akkor sem kell aggódnom, mert a megfelelő helyre folyik le.


gondold át az én verziómat is, hiszen a zuhanyzás spórolósabb, és gondolom nem pancsiztok minden este teli kádban 3x feltöltve és leengedve.

a kisfiad pár év múlva már nem fogja igényelni az esti fürdés közbeni játékot, inkább hamar túl lesz rajta, és mondjuk bemegy a szobájába legózni.

2013. jún. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igazad van,es nagyon meg fogom gondolni.vegul is ez a kad nem kerult annyiba mint amennyibe kerul majd kiszedni es ujra vacakolni egy zuhanykabinnal,ha esetleg a fagyhalal szelere kerulink:))koszi
2013. júl. 2. 18:28
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:

Van előny hátránya mindkettőnek. Az akril kevésbé érződik hidegnek, a fém gyorsabban leadja a hőt és fel is vesz, ezért "hidegebb". Hidegebbnek érződik, de ez most mindegy. A fémben előbb kihűl a víz. Normál igénybevétel kopását a zománc jobban bírja mint a műanyag. Beleejtett kemény főként fém tárgyaktól viszont a zománc lepattanhat és sötét folt látszik rajta, míg a műanyagnál csak kicsit megnyomódna/karcolódna ugyanez. Az meg hogy a műanyag behorpad a rossz beépítés miatt van, kellene lenni e alatta egy kádtartó habszivacsnak ami lényegében teljesen a kád alját formázza, vagy ugyanezt púrhabbal kitölteni, vagy misunggal tölteni és abba fekszik a kád. Ha horpad akkor sajna a beépítése hiányos, a kádlábak ehhez kevesek, akkor is sajna ha így gyártják.


http://www.youtube.com/watch?v=P3RD5YedcZQ


[link]

2013. júl. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TappancsMancs ***** válasza:
A második linken sok hasznos infót olvashatsz általában a kádak beépítéséről. A különféle szakmák ha nem egy cég nem tudnak összedolgozni amit nektek kéne összehoznotok. Előfordul a csaptelep se biztos, hogy középen lesz, ha nincs ott a vízvezeték, mert a vízszerelő egy átlagos kád rövidebb oldalával számolt. Szerelő ajtót érdemes tenni ha beépítitek a kádat, nem drága dolog és ha hozzá kell nyúlni nem kell bontani.
2013. júl. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:
A zuhany mellett vagyok én is. Nekünk kád van és zuhanyparaván. Jó ha télen sokat járkálok és egy forró fürdő.
2013. júl. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!