Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lehet-e zuhanyozót építeni...

Lehet-e zuhanyozót építeni zuhanytálca és zuhanykabin nélkül 10 emeletes panelházban lévő 8. emeleten?

Figyelt kérdés
Vajon különleges anyagok kellenek hozzá? Drágább? Miért nem látok hasonlót itthon a lakásokban,és a panellakásokban? Külföldön járva sokszor találkozom ilyen épített tusolóval zuhanyfüggönnyel vagy üvegajtóval elválasztva. Drágább, vagy különleges anyagok kellenek hozzá vagy különleges szakértelem? Nem szeretem a zuhanykabint és nekem nagyon tetszene.

#zuhanyzó #kabin #tálca nélkül
2013. jún. 30. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Lehetni lehet, csak azt nem tudom elképzelni, hogy egy panellakásban hogy fogja megoldani a vízelvezetést.
2013. jún. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon dicséretes az elgondolásod .Már lefutóban vannak a kabinos tálcás megoldások .Ha egy közösségi fürdőben az emeleten lehet ilyet,és nem ázik át a mennyezet,miért ne lehetne .Valóban jó anyag kell hozzá,de nagyon jó precíz

szakember is .Nálunk is ilyen van ,igaz nem az emeleten .

Csak z.függöny van ,és nincs elárasztva a fürdő még sem .

2013. jún. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Lehet építeni, de kritikus pontja a tökéletes(!) vízzáró szigetelés és vízelvezetés. Ezeknek az alapja általában szintén egy speciális, alacsony profilú üvegszálas "zuhanytálca", a tökéletes vízzárás miatt.

Házilag barkácsolni nem igazán éri meg, mert a legkisebb hiba is tetemes kártérítéssel járna az alattad lakó számára. (Te sem vennéd szívesen, ha a plafonból jönne a víz, ha a feletted lakó zuhanyozik).

Speciális eszközökkel és anyagokkal megfelelő szakértelem mellett természetesen ettől függetlenül megvalósítható, "csak" pénz kérdése (egyedi, tehát drága, spec. tudás kell hozzá, tehát drága.)

2013. jún. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
1 es ez csak neked jelent gondot.Van a padozatban annyi hely,hogy egy 30 mm es cső elférjen.A bűzelzáró szifonok is laposak már .Már mindenre van megoldás,csak pénz legyen
2013. jún. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
nyugodtan! a csempe alá mapegum folyékony fóliát kell kenni,majd arra lehet csempézni.
2013. jún. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Nálam is kövezett a tálca 4x4-es metlachival, az ajtó helyett lehet függöny... Szigetelni nem árt alá.
2013. jún. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TappancsMancs ***** válasza:
48%
Jó kérdés. Láttam már nyugaton, a csempe stílusából ítélve vagy 15 talán 20 éves kivitelt és semmi baja sem volt. Ott már akkor is meg tudták csinálni akkor ez megoldható kell legyen, csak mert olvastam neten, hogy mennyire nehéz megcsinálni meg ereszt is...
2013. jún. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:
*már hogy magyarul olvastam ..
2013. jún. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!