Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Családi ház villamos hálózatki...

Családi ház villamos hálózatkialakításhoz milyen aktuális szabványszámú könyvből szerezhetnék segítséget?

Figyelt kérdés
MSZ 2364 számút találtam, de annyi altváltozata van, hogy nem tudom melyik lenne jó nekem és nem olcsó, hogy potyára rendeljek egy olyant, ami nem nekem való :). Egy és háromfázisú hálózatkialakítás érdekelne 220v/380v 32A-ig. Melléképületbe, garázsba villany elvezetés.

2013. júl. 2. 07:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Jobb, ha villanyszerelőt keresek a feladatra.

Kell egy a helyi elektromos művek által elfogadott tervezővel készíttetett terv, egy felelős kivitelező, aki tisztában van a szabványokkal /csak a két legfontosabbat írtam/.

2013. júl. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%

Itt leírják a lényeget:

[link]

2013. júl. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
18%
1: Sajnos ha van kialakított mérőhely, akkor utána mindenki azt csinál amit akar, további terveket, engedélyeket senki se kér. Senki sem törődik vele, amíg nincs baleset! A kérdező legalább utánajár...
2013. júl. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásod, de nem ez volt a kérdés! E.on által minősített szakember megcsinálja a dolgát a villanyoszloptól a kismegszakítókig. Lakáson belül nem kötelező tervet készíttetni és minősített szakemberrel megcsináltatni csillagászati áron. (Ez csak a gázvezetékekre érvényes) Akkor kötelező így megcsináltatni, ha a tűzoltósággal bevizsgáltatjuk az egész házat, mert a biztosítók csak így fizetnek az esetleges tűzkárra.

Elektrotechnikus vagyok, PLC-ket programozok és építek be. Szakmám egyik alapja a villanyszerelés, de konkrétan villamoshálózat kiépítést már 10 éve nem csináltam és szeretném felfrissíteni a tudásom az aktuális szabványokkal.

2013. júl. 2. 09:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Ami a hobbielektronikában levő összeállítást illeti, azóta is történt egy pár változás.
2016. febr. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!