Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan tudom felújítani az...

Hogyan tudom felújítani az íróasztalomat? Többi lent

Figyelt kérdés

van egy bútorlapból készült íróaszatlom, tudjátok ilyen vasalt bevonat van rajta. namost ez több helyen levált, sok tiszítástól a levált részeknél felpúposodott, és a többi. egyszerűen nem szép már, pedig külön ide szabattuk, csináltattuk, ez egy sarokasztal fiókokkal, pakolós résszel .


kérdésem, hogy ezt a rávasalt cuccot le tudom dörzsölni, hogy érdes legyen, majd lefesteni? lehetőleg valamilyen sötét lakkra gondoltam, mint a zománc, tehát lehessen tisztítani anélkül, hogy púposodna, és amúgy is nagyon tetszik ez a hajós dizájn. :D vagy hogyan foghatnék hozzá? sosem csináltam még ilyet. mit kell csinálnom vele, hogy egyáltalán valamilyen festékkel hozzányúlhassak?


2013. júl. 22. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
A bútorlapból nem lesz szép fafelület. Legegyszerűbb lecsiszolni, portalanítani, majd valami erős tapétával leragasztani.
2013. júl. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de az a baj, hogy nagyon tisztaságmániás vagyok, így minden letörlök vizes-domestosos ronggyal naponta, tehát valamilyen erős vízálló rétegre van szükségem, egyébként mindenre nyitott vagyok. a készen kapható fóliák mennyire bírják a strapát?
2013. júl. 22. 22:21
 3/4 anonim ***** válasza:
A fóliázást nem javaslom, mert pici gyakorlat kell hozzá és nem is tartós mint a rávasalt gyári fólia. A forgácslap nem szép és nem fog mindenhol szépen lejönni a fólia róla, csak roncsolás árán. A festéket is csak inná. Én visszaragasztanám pl. vízálló vagy expressz Palma fa ragasztóval ahol fel akar jönni, mestertapasszal kigittelném 2x a hiányokat, aztán lefesteném valami alapozóval és aztán zománccal vagy rugalmas Unitoppal.
2013. júl. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vannak direkt öntapadós, műanyag tapéták. (Már nem is igazán tapéták, hanem bevonatok.)

Festékboltban kapni őket. Nálunk a konyhaszekrény olyannal van bevonva.

2013. júl. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!