Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Le kell-e szerelni a társasház...

Kavics33 kérdése:

Le kell-e szerelni a társasház faláról a klímát, ablakból a redőnyt, ha a társasházat beszigetelik? Mi lesz a redőnnyel? Ki lehet dobni?

Figyelt kérdés

2013. júl. 29. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen a lakónak a saját költségére, de utána vissza lehet rakni. A redőnyt sztem az ablakosok is lekapják menet közben. A biztonsági okokból felrakott erkély-, és ablakrácsokat is le kell szedni átmenetileg.


A szigetelés miatt kisebb lesz az ablaknyílás, ezért akkor a redőnyt át kell alakíttatni (keskenyebbre, rövidebbre), meg persze újra felszereltetni az új méreteknek megfelelően (pl. gurtni).

2013. júl. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nos ez teljesen cég, ház, és szerződés függő.


Általában úgy történik hogy a szigetelő cég felépíti az állványt, te kihívod a klímást, a klímás felmászik az állványra és leszereli. Most hirtelen nem tudom hogy le kell e szerelni a redőnyt, ha igen, azt a szigetelő cég végzi el. De szerintem nem is kell leszerelni.

2013. júl. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2. vagyok, igen le kell szedni a redőnyt, mint a kávázás miatt új redőny kell. Leszedik a könyöklőt, illetve a francia erkélyeket is.
2013. júl. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:
Nálunk az ablak nyílás belső vízszintes részeire nem tettek szigetelést, csak a falak függőleges részeire. Belül csak egybe festették az egészet. Szerintem az ablak nyílás belső felére nem is lehet odatenni mert ezek kb 8 cm vastag hungarocellek és rátennék vele az ablakkeretre, az meg ugye nem lenne okés.
2013. júl. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!