Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fürdőszobát akarom leválasztan...

.figo. kérdése:

Fürdőszobát akarom leválasztani, és jó lenne tudni a pontos menetét a dolgoknak. Pontosan hogyan kellene és jók-e az elképzeléseim?

Figyelt kérdés
Szóval: ugye 2 rétegű falról beszélünk elég ha a belső fele impregnált gipszkarton? ha a későbbiekben csempézni akarokakkor tényleg sűríteni kell a függőleges "CW" profilokat? (40cm-re?) illetve a fal vizes helység felőli oldalát kell-e valami vizzáró réteggel kezelni pl: vízüveg (és a vízüveg egyáltalán jó-e ? tehát arról a flexibilis csemperagasztó nem fog "lecsúszni"?)

2013. júl. 30. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Folyékony fóliát kell rávinni.


Pl. [link]

2013. júl. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kell semmi különös hókuszpók ha elég ügyes vagy egyedül a komplett fürdőt kivitelezheted így a munkadíjon és akár az anyagon is rengeteget spórolhatsz!

Én 3 éve csináltam a régi spájzból leválasztva egy fürdő+wc helyiséget.

A fal vázát normál tetőlécből csináltam 60 cm-es vízszintes osztással(ajtónál több merevítéssel).Erre jött egy-egy réteg vízálló gipszkarton-én azért raktam mindkét oldalra vízállót mert a fal másik oldalán a wc-helyiség van.A fürdőkád előlapját is ugyanígy fakerettel és egy réteg vízálló gipszkartonnal készítettem.A gipszkartonra közvetlenül normál csemperagasztóval raktam a csempét ami azóta is fix és stabil.A kád környékén szilikon fugázót használtam a többi részén normál fugázóanyagot.

A régi meglévő falszakaszra tiplivel csavarral rögzítettem a gipszkarton lapokat így az egész helyiségben egységes és sima felületet kaptam amire már rém egyszerű felrakni a csempét!

2013. júl. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2013. júl. 31. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!