Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Reális az, ha egy szoba...

Reális az, ha egy szoba újratapétázása közel 90 ezer forintba kerül?

Figyelt kérdés
A szoba 20 nm-es, két ajtó és egy ablak van, valamint két oldalon, másfél méter magpasságban lambéria. A festők levették a régi tapétát, felrakták az újat, mennyezetre is (sima fűrészporos tapéta), díszlécet ragasztottak, és festettek. A tapétát, festéket, javító anyagot, meg kiegészítőt ők vették meg. Amúgy első osztályú munkát végeztek, a szoba gyönyörű lett, hibát nem találtam benne. Sőt, koszt sem hagytak. De elkértek 87 ezer forintot, amiből ötvenvalahány a munkadíj. Én picit sokallom, a férjem szerint reális. Tényleg az?
2013. aug. 1. 07:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen reális,sajnos a munkadíj nagyon megdobja- főként, ha több munkás dolgozik egyszerre nálatok.
2013. aug. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

Fal-négyzetméterenként számold ki, és az ajtót-ablakot is vedd bele, hogy mennyire jön ki négyzetméterre számolva. A szoba-négyzetméter nem sokat mond, nálunk pár évvel ezelőtt 2000 Ft/mn2 volt.


És vedd hozzá, hogy még - ahogy írod - fel is takarítottak maguk után. Nálunk a 2000 Ft-ban a lapátot sem fogják meg, csak a szakmunka van benne.

2013. aug. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Az első osztályú munkát meg kell fizetni, bár találnék én is ilyen jó szakembeeket, mert eddig csak olyanok jártak nálunk, akik mindent elbarmoltak.
2013. aug. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen reális. Ezért tudtam már 16-17 éves koromban tapétázni, glettelni, vakolni, nő létemre.:) Édesapámnak köszönhetően mi ezeken mindig spórolunk.

34N

2013. aug. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, én is kitanulom a szobafestő - tapétázó szakmát. Még ha adózik is utána, akkor is jó pénz három napra közel hatvan rugó. Én egész hónapban gürizek nettó hetvenezerért...
2013. aug. 1. 09:16
 6/12 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, nem tőlük sajnálom, tényleg nagyon szép munkát végeztek. Csak ilyenkor elgondolkodok, hogy rossz szakmát választottam.
2013. aug. 1. 09:20
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát na, nagymamámnál pár éve festett ki egy festő, csak a konyhát, azt is totál ocsmányul, a festéket nekünk kellett megvenni, és így is vagy 30 ezer volt a díja...és ez csak 1 ember volt.
2013. aug. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kifelejted a takarítást, bútormozgatást, kapcsolók le-fel rakását. Talán a régi papírt is eltüntették valahova. Ezek normális emberek voltak, valószínűleg ezeket is megcsinálták.


Egy 20 nm-es szoba netto falfelülete 3 m-es magasságnál cirka 60-65 négyzetméter, mennyezettel. Akkor anyaggal, mindennel 1450 Ft volt, vagyis ez egy normális ár. 2x kellett lefesteni, körbesnejdolni, ami neked egy-egy nap lenne, nekik 2-2 óra. Számlával meg még ráfizetéses is a festőnek, mert ez nem 1 napos munka volt 1 embernek, hanem 2 napos munka 2 embernek és akkor hajtás volt 10 órán át, vagyis 4 (!) napot dolgozott bruttó 55 ezerért és mindent megcsinált ami nem is közvetlenül a dolga, aminek a fele ráadásul adó (16% szja, 27% eho, 2% iparűzési etc) ... Szerintem feketén kéne ennyinek lennie vagy ha katás volt az illető.

2013. aug. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#7-esnek, Ahol az anyagot a megrendelőnek "kell" megvenni, azzal a festővel eleve baj van.
2013. aug. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sokan azt is elfelejtik, hogy a festőnek el kell mászkálni anyagért a boltba, az odautazások is pénzbe kerülnek, a szerszámokat is meg kell venni és időnként cserélni. Nem csak azt kell nézni, hogy 10 évente egy szobánál elvisz 90 ezret. Az mögött legalább munka van, ha hibázik mindenki piszkálja, mert látszik. Ha egy irodista elgépel valamit, összegyűri, kidobja és kezdi elölről... Nincs légkondi, ki kell menni a tűző napra az ablakba ugyanúgy mint mínusz 15 fokba. A lakkbenzin rengeteg embernek kikezdi az ínyét, allergiát okoz. Ha gyalog megy haza, mindenki kinézi a buszon. Ne sajnálj tőlük napi 10 ezer forintot fejenként, de 20-at se.
2013. aug. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!