Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes e kézi szalagcsiszolóv...

M.Laci kérdése:

Érdemes e kézi szalagcsiszolóval nekiállni egy parkettázott szoba csiszolásához?

Figyelt kérdés

2013. aug. 1. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
A széleknél eleve úgy csinálják. Ha van időd és sok papír, akkor el lehet vele szöszölni nagy mozdulatokkal - nehogy kis árkok keletkezzenek. Ha van csiszológéped és nem túl nagy a szoba, akkor még talán érdemes. Viszont durva papírt kéne használni és ezek a kis gépek azt nehezen tartják magukba, nehéz betörni a lefogatónál stb. Vagyis a papírral való küzdés ugyanannyi időt fog igénybe venni mint a csiszolás.
2013. aug. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Józsi21 ***** válasza:
Szerintem nem.Én annó kibéreltem egy gépet,és kényelmesen egy nap alatt végeztem.
2013. aug. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
én is inkább béreltem egyet; szélekhez meg szélcsiszolót. sokkal gyorsabban megy a hozzá való csiszolókkal.kezdésnek 40, 60 aztán 100-assal lehet polírozni.
2013. aug. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Sanyimester ***** válasza:

Az előző a 10pontos válasz.

"én is inkább béreltem egyet; szélekhez meg szélcsiszolót. sokkal gyorsabban megy a hozzá való csiszolókkal.kezdésnek 40, 60 aztán 100-assal lehet polírozni."


Sok szobát csiszoltam már tehát tapasztalatból is ez a véleményem, a szalagcsiszoló könnyen kigödrözheti. A gyors-darabolót sem ajánlom, mert nagy a fordulata, max:3000.

2013. aug. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az elsőnek:

A kérdező szalagcsiszolót kérdezett, nem rezgőcsiszolót. :)

Ettől függetlenül, én már csiszoltam fel parkettát deltacsiszolóval is, igaz, ott csak a lakkréteget kellett lecsiszolni, a parkettával nem volt baj, síkban volt.

A négyesnek:

Akinek nincs tapasztalata/gyakorlata a "parkettacsiszológép" használatában (most mindegy, hogy a forgó-morgóról beszélünk, vagy a "hagyományos" parkettacsiszolóról /<-szalag/), ugyanúgy árkokat-gödröket tud csinálni.

Ettől függetlenül szaporább ezekkel a munka, és mivel az idő pénz (na és szebb munkát is lehet velük csinálni), érdemesebb lehet bérelni egy gépet.

2013. aug. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!