Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hánytól számít csendháborításn...

Hánytól számít csendháborításnak a lakásfelújítás? (fúrás, kopogás stb)

Figyelt kérdés

Van erre vonatkozóan törvény amit valaki be tudna másolni nekem? Én még nem találtam.

Előre is köszönöm.



2013. aug. 2. 11:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%

nincs leírva,

de,a felújítással járó zajokat köteles minden szomszéd eltűrni,ha tetszik neki -ha nem,

2013. aug. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 kovpet ***** válasza:
A házirendben nézd, abban kell benne lennie.
2013. aug. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hűű hát ezt a mienk nem tudja :D

ordibált verte az ajtót pedig kb fél 7 volt, már inkább az ő kirohanása volt a csendháborítás nem a mi fúrásunk

2013. aug. 2. 11:59
 4/13 anonim ***** válasza:
59%

8 előtt 11 után nem nagyon tolerálják a szomszédok, akármi a törvény :)

Csendháborítás egyébként nem csak éjjel lehet. Egy adott szintet meghaladva napközben is annak számít.

2013. aug. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Erre nincs szabály ,de reggel 7 előtt,meg este 6-7 után már nem illik nagyon zajos tevékenységet végezni .Szervezzétek úgy a munkákat,mennél kevesebb embert zavarjon ez .Az indokolatlan zajkeltés időfüggetlen .

A nap minden órájában büntetendő már .

2013. aug. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 kovpet ***** válasza:
94%

"pedig kb fél 7 volt"


Szerintem csak trollkodsz.

Ha nem, akkor remélem, legközelebb rádhívja a rendőrséget és fizethetsz.

2013. aug. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 kovpet ***** válasza:

Vagy... 18:30-ról beszélsz? Mert akkor nem szóltam.


Mondjuk általában 8-18 között lehet felújítani, de azért az nem vészes annyira, hogy nagyon szólni kelljen érte, ha nem rendszeres.


Ha hajnalban fúrtál, akkor érvényes az előző kommentem. De akkor nagyon :)

2013. aug. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Dehogy hajnalban, délután. És jött a rendőrség de igazából nevetett és elment :D
2013. aug. 2. 13:04
 9/13 Arimateia ***** válasza:

"A szomszédjogi szabályokat a Polgári Törvénykönyvünk határozza meg, mely általánosságban úgy rendelkezik, hogy a tulajdonos köteles tartózkodni minden olyan magatartástól, amellyel másokat, különösen szomszédjait szükségtelenül zavarná, vagy amellyel jogaik gyakorlását veszélyeztetné. A jogszabály nem határozza tehát meg a zavaró tevékenység mértékét, illetve időkorlátot sem határoz meg annak gyakorlására. Abból tehát nem derül ki, hogy mikor valósul meg ténylegesen csendháborítás. Tekintettel arra, hogy a törvény keretei ennyire tágak, a szabályok szigorítása az önkormányzatok és a társasházak szabályozási köre. A helyileg illetékes önkormányzati rendelet meghatározhatja, hogy az egyes körzetekben milyen időszakokban, milyen mértékű (hány decibel) lehet a zajszint. Társasházak esetében általában a szervezeti és működési szabályzatban fektetik le az erre vonatkozó szabályokat."


A XIII. kerületben pl. önkormányzatilag a 20:00-08:00 időintervallum van meghatározva általánosságban. Ettől a társasházak szigorúbb feltételeket is állíthatnak.

2013. aug. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, én is így gondoltam hogy ez az időintervellum.
2013. aug. 2. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!