Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Festőpárnát vagy hengert...

Ikonstar kérdése:

Festőpárnát vagy hengert érdemesebb-e használni a lakás kifestésekor?

Figyelt kérdés
Kinek van tapasztalata erről? A sarkoknál érdemes a párnát használni, de a teljes falfelületen milyen eredményt hoz, mennyire könnyű vele festeni? Jobb-e a hengernél, vagy inkább rosszabb?

2013. júl. 3. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Én hosszú nyelű hengerpárti vagyok. Ha jó minőségű hengert vesztek (kb 2000 ft), azzal nagyon gyorsan, csepegésmentesen és szépen lehet festeni. Akár plafont is.

Az egész lakást ezzel festettem, nagyon szeretm.

33N

2013. júl. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mint festő osztom az előttem író hölgy válaszát, ezerszer jobb a henger, főleg a rongyhenger, nem a vattaszerűek. Azonban a festőpárna valamiért nem tud kimenni az amatőr gondolkodásból. Egy széles laposecset sokkal jobb a gyakorlatban és precízebben lehet vele "snejdolni", oszlatni és olyan helyekre beférni, ahol egy derékszögű valami nem képes, vagy csak ahol 2 cm széles hely van mint két kapcsoló között stb.. Tisztán tartani is könnyebb.
2013. júl. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Milyen a tapasztalat? Láttál valaha magyar festőt festőpárnával melózni? Ők is szeretnének minőséget csinálni és haladni is, nem úgy véled? :)

Ne dőlj be a reklámoknak és a fizetett szakembereknek.

2013. júl. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: Igen, minőségi henger, teleszkópos nyél és laposecset a sarkokra garantáltan a legjobb megoldás.
2013. júl. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, ha van még bárkinél vélemény, az is jöhet.


Azért merült fel bennem a kérdés, mert épp egy lakást készülök kifesteni. A Facebookon egy lakberendezős oldalon ajánlották a párnát. Én még a korongecsettel meszelős típus vagyok, de most diszperziós festékhez van szükségem eszközre.

2013. júl. 5. 16:35
 6/6 anonim válasza:
Én dolgoztam mind a kettővel. A festőpárnát és sokkal jobbnak találtam és látványosabb is vele a munka. Hátránya, hogy egy idő után telítődik festékkel a párna belső része is és akkor festés közben csöpög a szélein a festék. Kevesebb erőkifejtés kell hozzá és gyorsabb mint a henger.
2016. okt. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!