Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan számoljam a vakolat...

Tas Huba kérdése:

Hogyan számoljam a vakolat anyagszükségletét nm2-re?

Figyelt kérdés
kb 50 nm2-nyi külső vakolásnak állnék neki, de nem tudom miből mennyit vegyek, hogy ne legyen fennakadás, sem azt hogy rám rohadjon a sok cucc.

2013. aug. 22. 08:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha zsákos anyag, azon ott van hogy mennyi nm re elég, milyen vastagan. Ha hagyományosan akarod azaz te kevered ki homok cement blabla akkor tudod kb milyen vastagon megy a falra bem? Mekkora a felület. Abból tudsz köbmétert számolni. Mingyá megvan a homok mennyisége. A többit ahhoz igazítod.
2013. aug. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem trollkodni szeretnék, de rengetegszer fordul elő ez a hiba. A négyzetméter vagy nm röviden, vagy m2. A nm2 az a négyzetnanométer.



Egyébként zsákos anyagnál én kétféle rendszerrel találkoztam, ahogy a kiadósságot jelölték. Az első az volt hogy a zsák anyag elég pl X m2-re adott vastagságban (ez változó volt, de általában 1cm), a másik pedig, hogy X kg/m2/cm a kiadóssága. Tehát pl 10kg kell egy négyzetméterre egy centi vastagságban.

2013. aug. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!