Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért alacsony a víznyomás a...

Miért alacsony a víznyomás a WC-ben, hol keressem a hibát?

Figyelt kérdés

Egyelőre még nem újítom fel, de természetesen hamarosan az is sorra kerül. Az alábbi linken látható a WC (hátha segít). Eléggé alacsony a víznyomás, a kisdolog még csak csak lecsorog, de a " legkisebb nagydologgal" már abszolút nem tud megbirkózni, sőt még néhány lap wc papírral sem tud megküzdeni. Nem tudom hol keressem a hibát! Mi lehet a hiba?! Tartály, alkatrész, cső???? Ötletek, tippek?!!??

[link]



2013. aug. 22. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ilyen magasságból zubogni kellene a víznek lefelé


vedd le a tartály tetejét, nézd végig benn a mechanikát, hogy megfelelően működik-e ... aztán zárd el mellette a sarokszelepet, és pakold ki a belső részét, nézd meg mennyire vízkövesedett el, és takarítsd ki vízkőoldóval


mindig ilyen gyenge volt, vagy ez újabb szokása?


a csőben magában nem sok esély van hibára, de hátul ahol bemegy a wc-be ott már igen ... pl óvatosan húzd kicsit kijjebb, mert az is előfordulhat, hogy a cső vége szorosan rá van tolva a wc-csésze belső falára

2013. aug. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valószínű a dugulás valahol, de én a helyetekben inkább kicserélném egy takarékos jó minőségű WC tartályra. A Geberit jó választás lenne.
2013. aug. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! A lakást nem régen vettem, ezért nem igazán ismerem a wc múltját sem. A felújítás tervben van, de egy kicsit később. Én is a részleges dugulásra gondolok valahol az öblítőcsőben vagy a vízleengedő szelepnél, mert folyik az csak lassan. Szerintem a vízkő válhatott le az évek során és eldugulhatott. Vagy...???
2013. aug. 22. 19:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Az öblítőszeleppel és a vízmennyiséggel van gond.
2013. aug. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"de én a helyetekben inkább kicserélném egy takarékos jó minőségű WC tartályra"


A képen egy Dömötör tartály van, nem a legszarabb minőség, és pont hogy takarékos, hiszen csak addig öblít, amíg húzod a kart!


Az öblítőcsövet szedném ki először, és megnézném mennyire van leszűkülve, aztán lehet ellenőrizni a WC csészét, hiszen azon is szokott lenni jócskán vízkő lerakódás, és ha a perem alatt, vagy az öblítőcsőnél leszűkül, akkor nem igazán fog öblíteni!

2013. aug. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ráadásul a képen úgy látszik, mintha a tartályt már cserélte volna valaki. Az öblítőcső meg van sárgulva és látszanak a szerelési nyomok is rajta. Bár lehet, hogy a csésze se régi, bár kétlem, hogy pont a legolcsóbb alkatrészt (a műanyag csövet) ne cserélték volna ki, ha csészét is cserélnek.
2013. aug. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy az öblítőcső nagyon be van dugva, és így kétoldalt elmegy a víz, és nem marad középen elegendő az öblítésre. Próbáljátok a sárgás csövet kicsit kijjebb, vagy beljebb tolni a WC csészébe.
2013. aug. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nekem is ilyen problémám van!

Dömötör tartály ,beépítve a falba a cső.Panel lakás.

Úgy tűnik minden rendben van,kivéve a cső..Az lehet eldugulva.Vízkő oldót veszek, és remélem újra úgy csobog a víz mint a Niagara vízesés:).

Sajnos a csőbe nem tudok be nyúlni semmivel amivel le kaparhatnám a szennyeződést...

2017. jan. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!