Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A mellékvízmérőt leszerelhetem?

.figo. kérdése:

A mellékvízmérőt leszerelhetem?

Figyelt kérdés

Bővebben; örököltem 1 lakást és a felújításhoz leszereltem a mellékvízmérőt, most pedig nem feltétlenül tenném vissza hiszen már nem is mutatna jó adatot de még a csatorna nincs átírva a nevemre , így nem is tudok hivatalosan eljárni...

szóval muszáj az oda?



2013. aug. 27. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Csak meghalni muszáj.

Kinek a tulajdona a mellékvízmérő?

Mi célból lett felszerelve?

A szolgáltatónál be van jegyezve?

Ezek megválaszolása esetén lehet valamit tanácsolni.

2013. aug. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
kinek a tulajdona azt passzolom, legjobb tudomásom szerint tud róla a csatornázási cég, hiszen plombálva is volt illetve találtam valami rajzot is róla
2013. aug. 27. 21:46
 3/9 A kérdező kommentje:
felszerelve meg azért lett mert a nagymutter félt h átverik
2013. aug. 27. 21:47
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Az 1 hivatalosan engedélyezett mellékvízmérő.

A kiépítés,rajz,engedély stb belekerült kb.50 ezerbe.

Most mérő nélkül használsz vizet,akkor lopod.

2013. aug. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem lopom! mint írtam : MELLÉKVÍZMÉRŐ

a kertben van egy fővízóra a lakásban meg ez amit leszedtem ,de ettől a főmérő még mér!

2013. aug. 28. 19:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Tudok olvasni. Egy lakásról írtál azt nem,hogy a házon belül lett felszerelve a mamának.
2013. aug. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
OK! nem akartalak "lehurrogni" igen lakásról írtam mert 6lakásos társasház némi kerttel....És akkor az eredeti kérdésre van válaszod?
2013. aug. 28. 20:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha van közös képviselőtök akkor azzal beszélj.


Ami a kapunál van az ugye a főmérő,méri a ház össz. fogyasztását.Akinek van hivatalos mellékmérője az csak annyit fizet amennyit az órája mutat.A fennmaradó mennyiséget pedig elosztják a többiek között.Ezt hívják átalánynak.Vagyis neked be kell menned a vízművekhez és a mellékmérő szerződését felmondani.Ez automatikusan is megvalósul,ha az óra hitelesítése lejárt és felszólításra sem cserélik le.

Természetesen azok is fizetnek némi pénzt a közös költségben,akinek saját órája van.(kert locsolás,kuka mosás stb.)Ezeket a ház szabályzata tartalmazza.

2013. aug. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, de nagyon elbeszélünk egymás mellett !

a főmérőt én úgy gondoltam hogy az én lakásom főmérője , mert a kertben is több vízóra van.Remélem most már mindent leírtam

2013. aug. 29. 15:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!