Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Homlokzati hőszigetelés...

Homlokzati hőszigetelés esetén el szabad e takarni a gázcsövet?

Figyelt kérdés

10cm hungarocell hőszigetelés kerül kívűlről a falra, és így a gázcsövet teljes egészében eltakarná.


El szabad e takarni, vagy legalább részlegesen szabad e?

Esetleg teljesen eltakarva, de bizonyos távolságonként szellőző nyílásokat hagyva megfelelő e?


Az ezzel kapcsolatos szabályokat hol lehet megnézni? Miben vannak ezek leírva?



2013. szept. 15. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom hol van leírva de nálunk azzal kezdték,hogy

kijöttek a gázszerelők és kijjebb tették a faltól a csövet.

Csak ez után kezdődött a szigetelés.

2013. szept. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem bent sem kint nem szabad eltakarni még részlegesen sem. Mélyen föld alatt viheted csak ha nem akarod látni.
2013. szept. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek!


Ha valaki tud még biztosat, írja meg.

Előre is köszi!

2013. szept. 15. 20:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Régen amikor még városi gáz ment a csőben -ami hajlamos volt elfagyni mert magas volt a nedvesség benne-, akkor az volt a szokás, hogy beburkolták a gázcsöveket.


Most az a szokás (szabály), hogy falon kívül vezetik.

A fali átvezetéseknél, és a földfelszín alatt védőcsőbe dugják.

Konvektorhoz elviheted a csövet a parkettaszegély mögött is, úgy tudom.

2013. szept. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem szabad,mivel a falban földben lévö gázvezetékekre más szabályok vonatkoznak. Pl.ezek hegesztési varratait biztonsági okokból röntgenezik is.
2013. nov. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez a kérdés merült fel, mivel én is szigetelni akarok. A legújabb szabály az, hogy a gázcső mehet a szigetelés alatt is, de minden egyes toldásnál, könyöknél, átmenetnél stb. erre a célra gyártott szellőzőt kell betenni a szigetelésbe. Vagyis szivárgás esetén a gáz tudjon távozni. Ezt mondta egy gázos, felelőssége teljes tudatában. Ha mindezt hivatalosan is hallani szeretnéd, írjál levelet a helyi gázszolgáltatónak, és a választ tedd el Magadnak!
2013. nov. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!