Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melyik az olcsóbb, ha veszek...

Melyik az olcsóbb, ha veszek egy vill. bojlert, vagy ha veszek egy fatüzelésest?

Figyelt kérdés
Felújítás alatt állunk és azon gondolkoztam mivel járok jobban,ha fával tüzelek vagy ha árammal?Eddig gáz volt de gáz kifizetni,egy villany bojler sokat fogyaszt 2 személyre?
2013. szept. 20. 06:51
 1/6 anonim ***** válasza:
A villany kényelmes, de drága, pláne az első indulás, ha "éjszakai" mérőt is szeretnél felszereltetni. A fatüzelésü olcsó, de ha melegvizet akarsz, tüzet kell rakni, bár befűti a fürdőszobát is.
2013. szept. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Volt villany, volt gáz, most fatüzelése boiler van...először érdekes, de bele lehet jönni.Az ötvenes- hatvanas évekig csak ez volt jóformán a menő..


szerintem a legkedvezőbb, és bizonyos szempontból barátságos is..


tehát: fatüzeléses vízmelegítő..

2013. szept. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.. :)
2013. szept. 20. 13:29
 4/6 anonim ***** válasza:

A fatüzeléses jó nagyapáméknál még most is az van és teljesen praktikusan üzemel. A fürdőszoba mellett külön kis rész van ahol a bojler helyezkedik el, és ott fűti a vizet viszont a környezetet is felmelegíti és a fürdőszobát is, tehát azt ma már csak akkor használják ha nem kell befűteni a lakást de kell a melegvíz.

Mert akkor már nagyon meleg lesz mert a fatüzelésű központi vízteres kazánuk is ott van ahol a bojler csak egy válaszfal van ami elválasztja a kettőt egymástól. De mellette már van villanybojler is ami nem olcsó de kettőjükre 80 literes bőven elég ami havi 4-5 ezer ft durván s az szerintem nem vészes érte.


Ha kényelmesen akarod megoldani akkor a villanyt javaslom, mert ugye a melegvíz az fontos meg gondolom mindennap estefelé fürdés előtt nem akarsz szenvedni a begyújtással meg a favágással hogy legyen meleg vizetek.

Én a villanyra szavazok ha van éjszakai áramra lehetőségetek mert az mégis jobban megéri. De ha nincs és be kell köttetni az elég húzós mert külön villanyóra kell, külön hálózatot kiépíteni neki, főleg ha a fürdőszoba messze van a villanyszekrénytől, tehát nem olcsó mulatság, de hosszú távon nem olyan rossz mert biztos lesz olyan idő amikor éppenhogy hazaérkeztek valahonnan és jól esne egy kényelmes fürdés és ne kelljen 1-2 órát várni mire lesz melegvíz.

2013. szept. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem ez a kérdés nagyon elevenembe vág, lévén, hogy én nagy barátja vagyok az energiamegtakarításnak. Ahol csak egyetlen kicsinyke lehetőséget látok, nekifekszem, és addig feszegetem a kérést, amíg valamerre sikerül döntenem. Ezek után, ha azt mondom, hogy nekem villanybojlerem van, és félévnyi számolgatás után annál is maradtam, az elég neked?
2013. szept. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Boldizsár010 válasza:
Bojler eladó
2016. jan. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!