Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melyik az olcsóbb padlóburkoló...

Melyik az olcsóbb padlóburkoló verzió?

Figyelt kérdés

15 nm-es nappali laminált padlóját kéne cserélnem, mert elégg elcsúszkált már, nagyok a rések, nem szép.

Melyik az olcsóbb munkadíjjal úgy, hogy mondjuk 10 évig tartson legalább (egyedül nem fogom megcsinálni), ha lamináltra cserélem vagy ha járolapoztatom vagy milyen verziók vannak még?

40-ből nem lehet megcsináli munkával együtt mínőségben, jól gondolom?


2013. szept. 9. 16:03
 1/10 acelsziv ***** válasza:
általában a burkolás költsége nm áron megegyezik az anyag árával. Más kérdés, hogy mennyire esztétikus és praktikus hideg járólapot tenni egy nappaliba. Inkább laminált padló, vagy padlószőnyeg. Ja, ha alatta a beton egyenetlen, akkor azt ki kell egyenlíteni. Mellesleg egy mester sem fogja jobban összeklikkelni a lamináltat, mint te tennéd.
2013. szept. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem olcsóbb ha magad csinálod meg.

Én magam padlóztam be az egyik szobát ami még nem volt meg kikor vásároltuk, nem volt nagy dolog, raktam a betonra OSB lapot hogy szigeteljen meg nagyjából szintben legyen a padló az ajtó küszöbbel mert eredetileg mozgás korlátozott nagyapámnak lett tervezve és nem is recsegett alatta plusz szigetelt és és rá raktam a padlót majd úgy oldottam meg hogy a réseket a fal mentén igyekeztem hagyni azt cilóval betömítettem igaz hogy nem az való oda, de az volt itthon, majd szegéllyel lefedtem azt szépen igényesen, és eddig még a legprofibb burkoló,sem jött rá a csalásra.

A járólapozás kissé bonyolultabb ugyan meg drágább is, de én nappaliba járólapot sosem tudnék elképzelni, maximum akkor ha egybe van a konyhával, akkor még oké. De egy 15 nm-es nappali burkolása nem olcsó minimum 60-70 ezer a legolcsóbb anyagtól számolva a munkadíjig ami szintén nem egy olcsó mulatság. Pontos árat nem tudok mondani mert én mindent magam csináltam, apámtól sok mindent megtanultam annak idején és én több fajta anyagból dolgoztam nálunk a járólap is 3 különböző lapokból lett összerakva, és baromi jól néz ki, plusz a fürdőben a csempézést is két fajta csempével oldottam meg, igaz kellett vágnom jócskán azzal el is ment a félnap hogy méretre is passzoljanak meg egy párat sikerült is eltörnöm, de a hiányos részt ahol kb 50x50cm es részt kellett volna megcsinálnom, oda a megmaradt járólapot raktam fel és csináltam egy kis bútort oda, amivel el is takartam, és be is építettem azt oda, így az fürdőszobai szekrénynek lett kinevezve ahol a tisztítószereket tartjuk.

Lehet így is ügyeskedni a dolgokkal, ezért célszerű gyűjtögetni az alapanyagokat ha van az embernek helye tárolni. Én amikor megvettem a házat akkor rengeteg régi 70 es évekből származó parkettám maradt meg aminek a használható jól kinéző részeit félre tettem és 3 év után nagyon jól jött amikor a tetőteret csináltam meg a húgomnak és pont elég volt rá, így nem kellett költenem parkettára, neki meg bőven jó az. Ha meg úgy lesz pénzem vagy tudok szerezni anyagot úgy is lecserélem szebbre, de már azon is gondolkozok hogy felszedem a franca és a helyére padlószőnyeget teszek és az jó lesz vendégszobának, mert a húgom már 3 hónapja elköltözött, és a parketta jó lesz tüzelőnek mert már eléggé levan rongálva.

2013. szept. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Van normális lamináélt is, ami nem tud szétcsúszni... olyat kell venni.
2013. szept. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is azt hiszem a legolcsóbb a laminált. Én nőként simán leraktam 3 szobában, aztán a szegélyléceket is én gérvágtam és rögzítettem.

Most pvc-t szeretnék lerakni járólapra (bizonyos okokból csak a pvc felel meg), teljesen elcsodálkoztam, milyen szépeket lehet venni abból is, 1990 ft/nm, 3mm ,tök olyan, mint a bambusz, dombornyomott:

[link]

2013. szept. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

hát magam biztos nem rakom le, nincs autóm, nem tudom magamhoz szállítani az anyagokat, nincs fürészem, semmi vágószerszámom, sőt semmi szerszámom és ha mindent megveszek, akkor csak csomó fölösleges szerszámom lesz, egy magamtól elrontott padlóm és árban ugyanott vagyok.

A konyhával van egybe a nappali és mivel csomót kell cipőben is mászkálni ott ezért a szőnyeg nem szerencsés. De ez a PVC sem hülyeség akár a mostani laminált fölé, ezt még talán én is le tudom rakni, csak kérdés a szegés meg, hogy miért nem mozdul el, szóval ennek is kéne felrakási dolga

2013. szept. 10. 10:16
 6/10 anonim ***** válasza:

A pvc-t én, szakemberekkel egyeztetve kétoldalú ragasztó csíkokkal fogom rögzíteni, kivéve 2 tekercs találkozásánál, és a szegélyeknél ragasztom pvc ragasztóval, külön szegélyléce van métere 310 ft (szegelhető, csavarozható, ragasztható).

A laminált és minden lerakása minimálisan annyi munkadíjjal bír, mint a lerakandó burkolat, szerintem nem mindegy.

A laminálthoz egyébként kell egy db elektromos fűrész, amit a bauban, 2900-ért vettem, és még mindig működik, valamint egy gumikalapács (400 ft). Ennyi

2013. szept. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nappaliba ha valaki járólapot tesz le számolnia kell vele, hogy papucsnak mindig viselnie kell, télen legalábbis biztosan. Viszont ha jól megvan csinálva, és jó a kopásállósága akkor 20 évet is simán ki tud húzni. Én nem választanám mert túl hideg.

Laminált parketta sokkal kellemesebb, ha jól megvan csinálva, és használva akkor az is tartós. Az alábbi dolgok szükségesek hozzá: önterülő aljzat kiegyenlitő, párazáró fólia, alátét xps lap, ill lapok közzé átlátszó hézagkitöltő. Na és a jó szakértelem. Használat során iróasztalnál lévő szék gyakori ki-be huzogatása szokta megcsúnyítani, oda székalátét a legmefelelőbb.

2013. szept. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
szerintem megyek és megnézek egy ilyen PVC-t szeméylesen, mert így látatlanban tetszik, az eddigiek közül ezt a legkönyebb talán tetenni, könnyű takarítani és talán a legolcsóbb is (aztán lehet ha látom leesik, hogy mi a bibi:), és akkor ahhoz csak szegőléc meg kétoldalú ragasztó meg kis PVC ragasztó kell meg egy szabadnap (a bútorokat nem tudom kiszedni a szobából és átrakni máshova, szóval egy-két fotel tologatva lesz ide-oda. Még ami kérdéses az a felpuposodás, légbuborék ilyesmi, én egy ablakra nem tudtam felrakni az ablakfóliát rendesen, hiába minden:)
2013. szept. 10. 11:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Nézd meg a Diegonál, ott nagyon szépek vannak és garanciát adnak rá.

Én azért teszem le kétoldalúval (főleg), mert ha eccer sok pénzem lesz, szeretnék szép, csúszásmentes kőburkolatot., de lehet, hogy megszeretm a pvc-t és majd abba csavarva temetnek el.:D

2013. szept. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
PVC-snek: elméletileg mi a különbség a Diego-s és mondjuk a Praktikeres között? Mert mindegyik 3mm/4 m, de a Praktikerbe mondjuk 800 ft a 2000 helyett
2013. szept. 10. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!