Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Homlokzatfesték?

Homlokzatfesték?

Figyelt kérdés
Körbenéztem homlokzatfesték árakban és ... ajaj. Szép összeg. Persze fehér van olcsóbban. De én átlagos barnára, rozsdaszínre szeretném festeni, hogy ne látszódjon ha koszolódik. Szóval a kérdés: Tudsz-e ajánlani olcsóbban?
2013. okt. 1. 19:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Hogy tisztában legyél a dolgokkal,egy-két infó.Nem nagyon létezik előrekevert homlokzatfesték(Ha létezik, akkor a minősége hagy kívánnivalót maga után).Színkeverő gépen keverik, az általad kiválasztott színkód szerint. Ha beütik a gépbe a színkódot, kidobja, hogy milyen bázisú anyagot kell használni.Fehéret, vagy bázist. A sötétebb színekhez bázist használnak , mert abban nincs vagy kevés a fehér pigment. Így tud erőteljesebb lenni a szín. A paszta mennyiség pedig igen sok tud lenni, hogy a kívánt színt megkapd.Ezért drágább a sötét szín. Ezzel még nincs vége, mert a sötétebb árnyalatok alá, színalapozót kell használni, hogy ne legyen foltos, mert a sötét színeknek(amik bázisból készülnek) gyengébb a fedőképessége.A hátránya azoknak a színeknek, amik sok vörös,piros színezőpasztát tartalmaznak (vörösesbarna), még az lehet, hogy a nap hatására gyorsabban fakulnak és előfordul, hogy pár év után a nap szívta részek rózsaszínes-mályvás színben fog pompázni.Egy valamirevaló festékboltban erre fel kell,hogy hívják a figyelmed, melyik szín hajlamos a fakulásra.Ezzel nem a kedved akartam elvenni, csak érdemes jobban utánajárni és kérdezni. Ha ajánlhatok boltot, akkor Bp XV. Rákos út 107-109.(keresd Beát, jó szakember és segítőkész).Nem biztos, hogy az olcsóbb a jobb.

2013. okt. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!