Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A wc tartály jobb-e mint a...

A wc tartály jobb-e mint a nyomkodós közvetlen csap-gomb?

Figyelt kérdés
A panellakásban jelenleg nyomkodós gomb van a wc-ben, vagyis csak volt mert leszedtem, mivel tekergetős fajta, és azt nem szeretem. Nem tudom, hogy jobb lenne-e esetleg egy stupgombos wc tartályt felszerelni a wc mögé, vagy ez igazából mindegy? Milyen valódi előnye lehet azon kívül, hogy vízhiánynál van még 1 használatra való esély? Jobb a "tisztító" hatása a 9 literes víz hirtlen tömegének, mint a közvetlen víznyomásé?

2013. okt. 3. 20:48
 1/10 szokratesz ***** válasza:
70%
Én praktikusabbnak tartom a tartályt. Sztem jobb hatásfokú, és halkabb. Vízhiány (csőtörés az utcában...) esetén pedig még 1-2 öblítésre van víz. Szerkezetük egyszerű hibamentesen működnek sokáig. Egy normális (Shel) szelep pedig kétszer annyiba kerül mint a tartály.
2013. okt. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kovpet ***** válasza:
52%
Szerintem is inkább tartály, de mondjuk ha van elég víznyomásod, akkor jó lehet az is.
2013. okt. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
A tartályból kiáramló víz jobban leviszi a masszívabb bélterméket. Meg igen, csőtörésnél még lehet párat öblíteni.
2013. okt. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Ha cserélsz ,csakis tartályosra, és / geberit /-et vegyél,nagyon jók sokféle ,és minden alkatrész kapható hozzájuk,ha véletlen kell ,de nekem 2db van az öregebb 98"-as de még semmi baja nem volt. És minden úgy van ahogy előttem írták. És a kis öblítés is megoldott vele,nem megy ki az egész víz,csak amennyit te akarsz, és a teljes öblítést is lehet állítani 9-6literig.A szüleimnél is nyomógombos volt,és lecseréltem tartályosra,szerintük is 100x jobb.
2013. okt. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Akkor a tartályosnak a kezdeti nagy vízeséses nyomása a vastag csövön sokkal jobb? Meg nagyobb víztömeget zúdít? Régen ugye lánccal minden pisáláskor kiment minden, gondolom akkor azért terjedt el a nyomógombosdi, de ezeken az újakon ugyanúgy lehet stoppolni.


És wc-ből milyet érdemes? Most olyan van ami hogy mondjam... "asztallapos" a másik fajta a csobbanós :) Mivel ígyis úgyis cserélnem kell, olyat szeretnék ami jó. Használatilag és szagilag is. A szellőztetés, szagelszívás megoldott. Nem hurokán, de hasonló elven.

2013. okt. 4. 10:54
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

a wc-k kozul nekem az also oblitesu jon be, nem az "asztallapos"0felso oblitesu.


az also oblitesunek az lehet a hatranya h ha masszivabb vegtermek pottyan akkor a viz felfroccsen az ember fenekeres, de ezt lehet orvosolni azzal, ha az ember egy darab wcpapirt dob a vizbe mielott hasznalatba veszi.

a felso oblitesuvel nekem az a bajom, h ha nagyobb adag produktumot termelek akkor csiklandozza a fenekem (keves a hely a seggem es az "asztallap" kozott.


arra mindenkepp figyelj h hatso kifolyasut vegyel ne pedig also kifolyasut, azaz a budi hatoldalan menjen ki a produktum az oblitovizzel. Panelba az valo.

2013. okt. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
4-es v ok. Először is meg kell állapítani.hogy alsó v hátsó kifolyású a meglévő rendszered.Ezt könnyen megtudod,ha hátsó kifolyású ,akkor a csésze mögött a padlózat felett láthatóan megy a vastag cső,ha alsó akkor a csészéből lefelé,a padlóba megy a vastag cső./amit nem látni /És ezután eldöntöd,hogy melyik típus kell neked ,a csobbanós illat mentesebb,de van,hogy felfreccsen a víz,de ez egy kis papírral korrigálható.Nekem mind a 2 ilyen típus.És a földszinten alsó,az emeleten hátsó kifolyású van. [link]
2013. okt. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
Nekem a csobbanós wc fajta nagyon nem tetszik. Mondják, hogy dobj egy papírt a vízre és akkor nem jön vissza, de ez az esetek felében akkor sem jön be, ha 5 szelet wc papírt dobok a vízbe. Ha masszív a végtermék, akkor azért fröccsen, ha meg híg, akkor meg azért. Szag szempontból jobb egyedül, de azt írtad, hogy az megoldott.... meg amúgy is, ha az ember nem fél órát üldögél a bélsara fölött, hanem ahogy kijött, lehúzza, akkor semmilyen szag nem lesz.
2013. okt. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Na igen, az asztalos verzió ott bűzölög, és oda tud tapadni, ha olyan kedve van... A másik lesz a befutó, a csobbanós. Ott egyből vízbe megy, és legfeljebb akinek nem tetszik, az nem használja. Ja és mégvalami, ami miatt ez lesz. De a nőknek halvány lila fogalmuk nincs erről. Amikor állva pisál az ember, a csobbanós verzióból kevésbé fröccsen ki a víz...


Természetesen hátsó kifolyású lesz.

2013. okt. 4. 21:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem akkor is az asztallapos jön be: egyrészt többadagosnál hiába tesz papírt alá az ember, mivel az első adag már lenyomta a víz alá, fröccsen az ugyanúgy, ami szerintem nagyon undorító. Másrészt colitises vagyok, így nem árt megtekintenem a terméket. Egy futó pillantás szerintem az egészséges embereknek sem árt. Valaki írta, hogy nagy adag esetén felér a termék a seggéig: egyrészt tényleg hatalmasat termelhetsz, de szerintem ezt lehet úgy orvosolni, hogy ha látod, hogy sok lesz, akkor elengeded és egy kicsit gyorsan megemelkedsz, és utána rögtön lehúzod. Aki azt írta, hogy állva vizeléskor kicsapódik, annak azt ajánlom, hogy a lyukba célozzon, így semmi nem fog csapódni.
2019. szept. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!