Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen szakember tud plusz...

Milyen szakember tud plusz szellőzőrendszert beépíteni panellakás fürdőszobájába? Milyet javasoltok a bűz ellen?

Figyelt kérdés
Panellakásban lakunk,sajnos takarékosság miatt keveset megy a központi szellőző,és mikor nem megy áramlik a bűz.Beszereltettünk egy kis ventillátort a 100-s csőbe,ami megy is...de sajnos nagyon kevés.Nagyobb teljesítményű kellenne,de azt mondták,a 100-s ventilátorok mindnek ugyanakkora a teljesítménye,az cső függő inkább.Nekem egy überszívóerő kell :))

2013. okt. 15. 09:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bármilyen szakember tud építeni, de megfelelő építési, átalakítási tervek alapján, amit -többek között- a társasház közgyűlésének is jóvá kell hagyni.
2013. okt. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha van ablak, akkor egy ilyennel is meglehetne oldani talán:


[link]

2013. okt. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
És mi a faxért kell kikapcsolni a központi szarszagelszívót?
2013. okt. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tegnap épp kijött az üzemeltető,és ugyanezt mondta,hogy csak a lakók beleegyezésével lehet az átalakítás,amit a közgyűlésen kell felvetni...sajnos az jövő márciusban lesz legközelebb...tehát min egy évig tuti a bűz.Így valamit egyénileg kell lépnünk:(

Ablak sajnos nincs(régitípusú panel-- 10 emeletes)

Spórolás miatt kapcsolják ki,csak naponta 3 szor kapcsolják be 1-1 órára...tehát a 24 órából 21 órát nem megy.Gondolom ezt a lakók többsége szavazta meg(nem rég költöztünk ide...) Ezzel akarnak spórolni..érthető,csak rossz mikor bemész a tiszta felújított lakásodba,minden új...viszont 20 illatosító ellennére is csatorna szagban élsz.

2013. okt. 16. 07:39
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy a szellőzőből jön a bűz? Az ugyanis a helyiségeket szellőzteti, nem a lefolyókat. Ha az enyém lenne, a következőket tenném:

1. Átmenetileg betömném a szellőző nyílását reggel, hogy délután csatornaszag fogad-e. (Most is csatornaszag fogad, tehát nem lesz tragikus változás.:) )

2. Eredménytől függően:

-ha csatornaszag fogad, összes lefolyó ellenőrzése és a "tettes" kikezelése.

-csatornaszag-mentes esetben nem kínlódnék ventillátorral, pár ezer forintért kapható szellőzőcsőbe szerelhető visszacsapó szelep (központi elszíváskor kinyitódik, egyébként zárva van) és kész.

2013. okt. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

Ez jó!

Mellesleg megtámogathatod egy ventillátorral, ami benyomja a csőbe a szagot, a visszacsapó meg nem engedi vissza. Amikor a smucigok meg bekapcsolják a ventit, kiszívja onnan. De ha van egy kis pénzed, akkor a központi elszívót likvidáld és építsetek be egy hurokánt ami a lefolyóba tünteti el a dolgokat.


Nálam is volt csatornaszag, de triviális okból. A konyhai szifon búrája lejjebb volt mint a belefolyó cső, azaz semmit nem szagzárt a szifon. Amióta be van dugózva nincs csatornaszag, addig én is a szellőzőre gyanakodtam.


De nézzetek be a szerelvénypanel mögé is ha tudtok (pl pozdorjalap a wc egyik fala, vagy a fürdőben le van kerítve egy kicsi a lefolyócsöveknek.

2013. okt. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Egyet értek az előttem szólóval.Tényleg teszteld a szag forrását.Bár ezt a központi elszívót nem teljesen értem.Elvileg ehhez nem kéne egy árva voltot sem elhasználni,hanem úgy megoldani mint a legtöbb társasházban.Van egy központi kürtő ami kivezet a tetőre.Ez úgy müködik mint egy kémény,folyamatosan szívja a levegőt kifelé,fölfelé.De lehet hogy a nálatok lévő megoldás egy az áramszolgáltatóval kötött kis megállapodás része. :) Bár nem értek ehhez,csak ha nagyon akarták volna,úgí is csinálhatták volna szerintem.Ha pedig nálatok központi elszívás van és az nem működik,akkor ha te beraksz egy elszívó ventilátort ami az utcára fúj,az nem biztos hogy jó megoldás.Hiszen honnan szívná el a levegőt az a ventilátor?Sztem pont a központi elszívóból.Ez csak akkor jó megoldás ha azt letakarod.És nem tudom miért kéne engedély ahoz hogy egy kis db cső kilóg a falon a fürdődből,persze ma már mindenhez kell.Ha nagyobb elszívást akarsz majd,van több méretű és teljesítményű elszívó ventillátor is.Ezen kívül rakhatsz többet is egymás mellé,csak akkor már nagyon nagy lyukat kell ütnöd a falba.De fokozhatod a teljesítményt egy kicsit,ha egy cső mindkét végére,vagy végébe (mert van olyan is amit a cső belselyébe lehet rakni) ,raksz egy-egy ventillátort,csak a belsőt fordítva rakod föl.Na sok sikert a keresgéléshez és a kivitelezéshez. :)
2015. ápr. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
A társasházak közös szellőző rendszerébe szigorúan tilos kis ventillátorokat beépíteni, hiszen ez a közvetlen szomszédokhoz fújja át a levegőt!
2021. aug. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Közben eltelt 8 év ;)...szerencsére akkor 1 év alatt a társasház megoldotta...egyébként a ventilátor ellen nem volt kifogás,sok helyen van,és a miénket is látták,nem mondták még senkinek hogy tilos ;),de 7 éve nem is használjuk.
2021. aug. 17. 21:21
 10/12 anonim ***** válasza:

#7 A központi elszívó egy motorral szívja ki a levegőt, önmagában kéményként nem menne ki, ahhoz meleg levegő kell.

Kérdező! Pedig bizony tilos saját ventillátort beépíteni a központi elszívóba, ugyanis pont ez tudja azt okozni, hogy a központi elszívás helyett egy másik lakásba jut át a szag.

2021. dec. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!