Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Padlófűtés járólap kontra...

Padlófűtés járólap kontra padlószőnyeg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Padlófűtés van a házban, járólappal -a szobákban is. Most olvastam itt -valahol-, hogy valaki ajánlott padlószőnyeget helyette. Elképzelésem szerint egy padlószőnyeget sokkal hamarabb felmelegít mint a járólapot. Akkor miért használnak járólapot és miért nem padlószőnyeget sok helyen? Miről nem tudok? Mert ha tényleg jobb a padlószőnyeg, akkor jövőre én is lecserélném. Előre is köszi a válaszokat.



2013. okt. 21. 09:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mert a padlószőnyeg csúnya a legtöbb helyiségben?
2013. okt. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Konyhában, előszobában, fürdőszobában oké a járólap. De szobában szerintem használható. Vagy legalábbis a hálószobában mindenképpen szerintem.
2013. okt. 21. 09:24
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekünk volt a hálószobában, de én nagyon nem szeretem. Sokkal könnyebbn koszolódik, és ha leöntöd valamivel kínszenvedés kiszedni, takarítani. Ráadásul ahol jársz rajta a legdrágább is kitaposódik 1-2 hónap alatt, az pedig iszonyatosan csúnya.


Frissen lerakva szép a szőnyeg, de 2 hónap után amikor már körbejártad az ágy körül valami förtelmesen fest.

2013. okt. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
12%

Inkabb az a gond, hogy nem egeszseges. Egy padloszonyeget sokkal nehezebb tisztitani mint egy jarolapot, vagy laminalt padlot, vagy akar az arra teritett szonyegeket.

A padlofutes egyik hatranya, hogy a levegot "keveri" (meleg levego mindig felfele szall, helyebe meg jon a hidegebb), amitol a por is jobban szall, es ez asztmasoknal problemat okozhat. A padloszonyeggel ez csak fokozodik, mert abban jobban megul a por, amit aztan elkezd majd keverni a padlofutes.

2013. okt. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A járólap ugye tarja a meleget, de több idő is felfűteni. A padlószőnyeget gondolom nem nehéz felfűteni, de nem is tartja annyira. Ergo, lehet, hogy sűrűbben kellene fűteni?

Valóban a por tényleg több lehet. És takarítani is nehezebb. Asztmás meg nem szeretnék lenni.

2013. okt. 21. 09:32
 6/13 Salx Narval ***** válasza:
Van akinek nem tetszik, van aki anyagi okok miatt dönt az olcsóbb megoldás mellett. Szerintem felesleges lecserélni ezért a járólapot, ráteszed a padlószőnyeget és kész. A hatásfoka szerintem nem változik, az egyik hamarabb átmelegszik, a másik viszont jobban tartja a hőt. Nekem a parketta tetszene legjobban, de azt hiszem azt nem ajánlott, mert tönkreteszi a hőingadozás de biztosat nem tudok mondani.
2013. okt. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

a járólap az aljzatbetonnal egységes szerkezet, tehát amikor a csövek fűtik a betont egyben fűtik a járólapot is, és a szerkezet együttesen tartja a hőt (ezt arra, hogy nehezebb felfűteni, tehát nem nehezebb)


a szőnyegpadló nem tartja a hőt, csak "átengedi", míg közben valamilyen szinten hőszigetel az anyagánál és szerkezeténél fogva


természetesen nem lehet gumialátétes szőnyegpadlót rakni


a szőnyegpadlót nem tudod sosem úgy portalanítani, mint a járólapot, ergo a szoba levegője porosabb lesz

2013. okt. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Ezekből azt szűrtem le, hogy szerintetek ne váltsak padlószőnyegre. :)
2013. okt. 21. 10:45
 9/13 anonim ***** válasza:
A 7-es válaszolóval értek teljes egészében egyet.A padlószőnyeg nem tartja a hőt.Van ahol padlószőnyeg van de nem gazdaságos ,ezt azok teszik akiknél nem igazán számítanak a költségek.Nálam egyes helységekben nagyon vastag járólapok vannak,a hálószobában esztétikai okoknál fogva vékonyabb,a vékonyabb hamarabb melegszik,de hamarabb is hűl.
2013. okt. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Frissen lerakva szép a szőnyeg, de 2 hónap után amikor már körbejártad az ágy körül valami förtelmesen fest."


Elképedve olvasom ezt a sok-sok hüly eséget!!


Még a rendkívül nagy forgalmú helyeken is alkalmaznak évtizedek óta padlószőnyeget!

Pl. Reptereken, szállodákban, kaszinókban stb...


Nálam is évek óta van padlószőnyeg, és valamiért se nem kopott, se nem mocskos!!


Igaz, hogy nem is úgy élünk mint a cigók...

2013. okt. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!