Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A csempét beáztassam vízbe...

A csempét beáztassam vízbe ragasztás előtt?

Figyelt kérdés

Panelfalra, sima betonra lesz feltéve, a fal mélyalapozóval lekenve. Sakret Fke+, flexis ragasztóval lesz feltéve a sima 15-ös fehér csempe. Arra az egyr nem találok sehol utalást, hogy a csempét beáztassam-e felrakás előtt vízbe, vagy ne? Ha megnedvesítem azonnal beissza a vizet, jobban mint a betonfal mélyalapozó előtt.


A sima cementhabarcsosnál tudom, hogy beáztatták, de ezekkel a ragasztókkal nem tudom mi van. Gondolom baj nem lehet belőle, ha ázik azért egy kicsit. Valakinek tapasztalat?



2013. okt. 22. 16:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Én nem vagyok mester,de nálam a múlt héten ragasztotta a mester a fürdőben a csempéket(ragasztóval) és folyó víz alá tartotta egy ideig.
2013. okt. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Az előző válaszolónál dolgozó mester lehet megszokásból csinálta nem tudom . De az biztos hogy nem kell ha csemperagasztóval csinálod. Nálam az egész házat csempézték járólapozták de egy darabot nem áztattak.
2013. okt. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Én is a 2 el értek egyet.A mester egy darabot sem áztatott be .
2013. okt. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%
Ne.
2013. okt. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
Ez a múltban volt szokás, Nekem már 15-éve sem áztatták be.
2013. okt. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát igen, ha mesterrel csináltatnám tuti nem szarakodna vele, meg neki egyből helyre menne, ami nálam nem valószínű. Viszont a panelfalnál is jobban beszívta a vizet, és ha a panelt alapozni kellett, akkor ennél is logikus, ha józan paraszti ésszel gondolkozok. Csak it egyszeűbb elővizezni, míg a falon kicsit bajos lenne, ezért a kencefice. Tudom majd kicsit mozgatni ide-oda. Persze nem vizesen teszem fel, csak bevizezem 5 percig és letörlöm. Az első sor a lényeg, utána igazodik a többi.

2013. okt. 22. 19:52
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha eldöntötted hogy beáztatod, akkor minek kérdezted?
2013. okt. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%

A mélyalapozóval a port kötötted meg a felületen és a szívóképességét egyenlítetted ki.

Ha új a csempéd nem szükséges beáztatni (bár ártani sem árt), csak akkor a fugázás előtt várj PLUSZ 2-3 napot, hogy a fugád nem változtassa meg a színét.

Ha rám hallgatsz, vizezés helyett inkább vékony rétegben (épp csak annyira, amennyire a hátán levő minta engedi) beragasztózod. Igaz, ha így teszel és évek múlva le akarod cserélni, akkor az nem lesz gyerekjáték, viszont addig megbízhatóan fog ragaszkodni a faladhoz.

2013. okt. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Amikor kérdeztem, még nem tudtam hogyan lesz.


A falon van azért egy kis hepehupa, nem tükörsima, így a vékony rákenés sem működik. Egy kis anyagvastagság kell azért.


Köszönöm a fugavárási időt. Biztosan el fog telni pár nap ígyis-úgyis.

2013. okt. 22. 20:48
 10/16 A kérdező kommentje:
16 csempe feltéve, ebből 2-őt vissza fogok bontani mert ki lesz fúrva a helye, vagy be lesz dolgozva, még nincs eldöntve. Csak helykitöltés miatt tettem fel két csorbasarkút. Bevizeztem, így a jó nekem.
2013. okt. 23. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!