Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Volt már valakinek a technorgá...

Volt már valakinek a technorgáz-tól mika-6e 6kw-os egyéni fűtőberendezése? Hány fokot lehetne vele maximálisan elérni?

Figyelt kérdés
2013. okt. 22. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:

30-at, a termosztát többet nem enged.

De ennyit is csak akkor, ha a méretezések rendben vannak.

2013. okt. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 user.me válasza:

2011 óta fűtök Mika6-l. Azt nem tudom megmondani, hogy hány fokot lehet elérni vele, mert nem próbáltam ki. 57 m²-s lakást fűtök vele, az épület 1983-ban épült kohósalak panel, kívülről 3 cm perlites vakolat, belülről gipszkarton. A nyílászárók eredeti Tessauer, de a tömítések szilikongumira vannak cserélve. Jelenleg, (2014-01-28) 4m³ gázt fűtök el naponta, az előző enyhe időszakban ez 1,8m³/nap volt. A termosztát éjszakára 19°C, reggelre 21°C, délelőttre 20°C v. 21°C, délutánra 21°C értéket igyekszik beállítani. A kazán a kazántermosztát ütközésig való feltekerése után (még soha nem volt ide tekerve) 0,65m³/óra gázt lenne képes elégetni ( névlegesen a 6kW-hoz 0,7m³/óra kellene), ez 24 óra alatt 15,6m³ lenne. A legtöbbet 2012 februárjában tüzeltem el egy nap alatt, de az sem érte el a 8m³/nap-t. Szóval rengeteg tartalék van benne, de lehet, hogy 30°C-t nem tudná elérni. De nem is ez volt a cél, hanem a konvektoros fűtés pocsék komfortját akartuk javítani. Szerintem sikerült. Arra számítottam, hogy azt a kb. 20 ezer forintot, amit az elektromos hősugárzó emésztett fel megtakarítjuk, de arra valójában nem számítottam, hogy még gázt is kevesebbet fogunk felhasználni. Mégis így van, de azért, mert valójában a szobákat alacsonyabb hőmérsékletre fűtjük, mint régen, viszont a többi addig fűtetlen helységben is ugyan ez a hőmérséklet van, ezért a komfortérzet alacsonyabb hőfok mellett is jó, nem hideg a lakás alja. A radiátor sugárzással adja le a hő nagy részét (ezért hívják radiátornak), ez pedig markánsan meghatározza a komfortérzetet. Ha 21°C-t mutat a termosztát hőmérője, de már lehűlt a rendszer, akkor alacsonyabb hőérzet van, mint ha csak 20°C-t mutat, de melegítenek a radiátorok.

Én nagyon elégedett vagyok vele, van még kettő a házunkban, azokkal is elégedettek a tulajdonosaik.

Nyomni kéne jó sok lájkot a Technorgáznak a Mika6-ért.

2014. jan. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!