Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mikor jobb a parketta csiszolá...

Papa60 kérdése:

Mikor jobb a parketta csiszolást elvégezni festés előtt, vagy festés után?

Figyelt kérdés
2013. nov. 1. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha vadonat új, akkor egyszer lakkozol, aztán csiszolsz, aztán megint lakkozol... ha már volt lakkozva, csak felújítod, akkor először csiszolsz, aztán lakkozol. (ha vadonat új, akkor viszont ajánlott háromszor lakkozni. Lakk, csiszol, lakk, lakk)
2013. nov. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban laktam utoljára parkettás házban, akkor úgy emlékszem, hogy nagy porral járt a csiszolása (igaz könnyen el tudom képzelni, hogy azóta már központi porszívóval is el van látva a csiszoló, így nincs nagy mennyiségű szálló por). Ha ez valóban így van, akkor én először csiszolnék, utána festenék. A parkettát könnyedén le lehet takarni, hogy ne legyen festékes, de a frissen festett falnak nem biztos, hogy jót tesz a szálló por.
2013. nov. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MrPifta ***** válasza:
parkettás vagyok, festés után érdemesebb
2013. nov. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Festő vagyok és parkettázás előtt érdemesebb a festés. Az oka az, hogy legalább egyszer nem karcolódik össze a a friss parkettalakk a létrázástól (hiába van bekötve a lába). Továbbá a parkettaszegélynem lesz összekenve, a leragasztással meg nem károsodik a friss lakk, vagy nem ég bele a ragasztószalag ragasztója. Sokan eleve rossz szemmel nézik ha por és gipsz potyog a parkettára és ez full takarás ellenére is megesik. ne adj isten kiborul egy vödör víz stb.


Néha előfordul, hogy feszített ütemű építkezéseken a csiszolás és a beeresztés után, de a lakkozások előtt jöttek a festők, de ez nem jellemző.

2013. nov. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!