Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Narancssárga dulux-szal...

Pezsgő kérdése:

Narancssárga dulux-szal festettem gipszkarton falakat már 3 rétegben, de nem fed rendesen. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Barátom családjával hamarosan költözik, így kifestettük neki a gipszkartonfalakból kialakított nappaliját narancssárga festékkel. A végeredmény nem lett tökéletes, mivel a csavarokat és a bandázsszalagokat eltüntető gipszelés átüt egy kicsit a festéken. A festék Dulux márkájú, és mivel gipszkartonra kentük, gondoltuk, nem kell alapozni, mert ez a márka amúgy is csodákra képes. Ha még egyszer csinálnánk, biztos tennénk alá egy réteg fehéret, majd úgy gurítanánk rá a narancssárgát két rétegben. Ha már háromszor kifestettünk, de még mindig nem tökéletes, érdemes rámenni a felületre negyedszer is, vagy másképpen is lehet orvosolni ezt a problémát? Én gondoltam arra is, hogy egy hasonló színű Héra talán csodát tenne, és nem kellene többet bosszankodni a festés miatt. Mi lehet a jó megoldás?

2013. nov. 3. 08:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy túlhígítottátok? Kb 20-25% vizet lehet max hozzátenni. 3-ból simán kéne takarni, no de nem "húgy" anyaggal. Igen, a gipszkarton nem vesz fel annyi festéket mint a gipsz. Nyilván volt valami ok amiért a Duluxot választottátok - talán a selymes felület.


Ha az ember spórolni akar, de szép felületet szeretne, akkor egy olcsóbb anyaggal pl. Héra (de nem a premium, amiből 1 kiló egy ezres, hanem a kannás) nagyjából megszínezzük a kíván színre, és 2x megkenjük, 1x pedig egy sűrű 5x drágább anyaggal lefedjük. Felesleges 3x drágával kenni, mert ez lesz az eredménye. Lehet, hogy a végén megmarad 2-3 liter színezett Hérád, de még mindig olcsóbb és jobb. Fordítva már nem működik.


No meg a másik az, hogy a nagy teddit tökig vagy 2x félig mártjuk az anyagba és 2-3x legurítjuk a rácson. Nem csak ímmel-ámmal. Ezzel 1,5 nm-t lehet legurítani nem többet. Ne akarjatok 5 nm-t gurigatni addig amíg már por száraz a henger, de még hagy valami kis sejtelmes nyomot. És ha legurítottál egy 40 centis sávot nagyjából N alakban, akkor, visszanyúlsz mártás nélkül és még egyszer megteszed, így növeled a takarást 30%-al.

2013. nov. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
világos kék duluxot kentem gipszkartonra,a szalagok amúgy fehérrel lettek rögzítve...2 rétegbe teljesen tökéletes lett.
2013. nov. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom elképzelni,hogy miért nem takar.Ha csak nem az 1 válaszoló írja jól,hogy nagyon fel van hígítva. Alig v nem is hígítok rajta és közép kék falat takart el 2 rétegben a narancs sárga. Szerintem jó anyag. A Héra minőségi festéke is szinte ugyan ez.
2013. nov. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Nem fehér glett anyagot használtatok ? És miért nem :-((.
2013. nov. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmeztem, hogy a gletten jobban takart neki, ami nyilvánvaló, hiszen a gipsz szívása nagyobb mint a kartoné.

Szerintem mostmár elmenne 1 rétegben ha nem hígítanák agyonra az anyagot csak 10-20%-al, utóbbit a keretezéshez, hogy jobban lehessen snejdolni.

2013. nov. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazán sokat segítettetek. Annyit még hozzá tennék, hogy a Duluxot egyáltalán nem hígítottuk, a gletteléshez pedig hófehér gipszet használtunk. A festékkel sem spóroltunk, viszonylag vastagon kentük fel, úgy, ahogy az elő van írva. Remélem, a következő réteg lesz az utolsó, és nem kell többet idegeskednem.
2013. nov. 3. 18:54
 7/12 anonim válasza:
nyilván nem használtatok alapozót, így több festéket szívott fel a gipszkarton és foltosan száradt meg.
2013. nov. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 otto29 válasza:
Ha glettelve van pár helyen akkor mély alapozóval át kell kenni mert foltos lesz,igy nem fog annyira szivni a felulet.
2018. aug. 1. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 otto29 válasza:
fixativ ,falfix ugyanaz
2018. aug. 1. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Ugyanaz itt. Narancssárga Dulux - bár nem gipszkarton falra. Fehér glett és gondos mélyalapozás festés előtt.

Két rétegnél járok. Simán átlátszik pár dolog (pl. egy grafitceruzával húzott vonal, amit sajnos csiszolásnál nem szedtem le, mert nem gondoltam hogy ennyire nem fedi a festék. Ma még veszek két rétegre valót, utána színt váltok, mert ez egy tragédia. Más színnel nincs bajom, azok jól takarnak más falakon.

2019. júl. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!