Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi a véleményetek a Nobo...

Mi a véleményetek a Nobo paneles fűtésről? Valóban olcsóbb, mint a gáz? Megéri hosszútávon?

Figyelt kérdés
38 m2, harmadik emeleti lakás, egy éve felújított nyílászárókkal.

2013. nov. 5. 20:28
 1/4 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy a múlt héten jött a gázszerelő, és mondta, hogy olyan rossz állapotban van a rendszer, hogy az egész fűtésrendszert, csöveket, mindent ki kell cserélni, újraterveztetni stb. Ez, három radiátorral kombi készülékkel, mely a meleg vízet is szolgáltatja kb 500-600.000 Ft anyagköltség (a terveztetéssel, engedélyekkel, anyaggal együtt). Ez kissé sokkolt, így - ugyan a szerelő nem ajánlotta az elektromos fűtést -elgondolkodtam ilyen fűtőpaneleken. Kérlek, ha tudtok, segítsetek!Köszönöm!
2013. nov. 5. 20:35
 2/4 anonim ***** válasza:

Hosszasan nem olvastam utána, eddig pedig nem hallottam róla, de egy egyszerű benti elektromos fűtésnek tűnik, mint a többi. Az összesnek 100%-os a hatékonysága, mivel elektromos készülékeknél a veszteség hővé alakul, fűtésnél ilyen veszteség nincs, hisz pont hőre van szükségünk (de a nem veszteség is hővé alakul, pl. amikor becsapódnak a fotonok. ja, ha kivilágítunk az ablakon, akkor 100% alá mehet a hatékonyság egy világító fűtőegység esetében :D).

A klímákkal lehet 100%-nál jobb hatásfokot elérni, mert azok csalnak, a kinti levegő felhasználásával. Egy benti eszközzel nem.


A villanyfűtés jelentősen drágább, mint a gáz.

2013. nov. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha egy új jól megtervezett és beállított gázfűtéshez hasonlítjuk, akkor akár 3-4-szer drágább a villanyfűtés, a mostani elavult rendszeredhez képest kb. 2-3-szor drágább a villany.

A villanyfűtés rendszer kiépítése is valahol 200-300 ezer között lenne.

Egy ilyen kis lakásban is megtérül a fűtésrendszer csere kb 5 év alatt, sőt ha villanyfűtéssel szemben nézzük akkor bizony 2 év alatt.

2013. nov. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 viktorvarga ***** válasza:
infra panel? az eggyik ismerősöm vett.sokkal olcsóbb mint bármi más.kicsit másabb a hőérzet.kikel próbálni valahogy.én csak jót hallottam rola..
2013. nov. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!