Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik olcsóbb és éri meg...

Melyik olcsóbb és éri meg jobban hosszútávon?

Figyelt kérdés
Téglaépítésű házat építeni vagy könnyűszerkezetest? Melyik olcsóbb, melyik jobb?
2012. dec. 1. 22:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyetemen tanulok, könnyűszerkezetes házzal kapcsolatban beszéltem már egy ilyenekkel foglalkozó szakmabelivel. Ő azt mondta hogy általában azok választják a könnyű szerkezeteseket, esetükben favázas házakat, akiknek kicsit több pénzük van, de mellette van egyfajta környezettudatos gondolkozásmódjuk is hozzá.


Ettől függetlenül nálunk drágábban jönnek ki ezek. Ami talán előnye hogy melegebb tapintású falakat ad.


A tégla/kerámia/pórusbeton házaknál előny, hogy a hőszigetelés mellett van egy jelentős hőtároló tömeged, ami akusztikai szempontból is kedvező...szerintem olcsóbban is kihozható.


De ez persze függ az egyéb igényektől is, hosszútávon meg mindkettő típusból lehet jó és rossz ház is.

2012. dec. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Igazából téglaépítésűre gondoltam én, pont a hő miatt, hogy jobban tartják bent a falak. Meg a fával kapcsolatban gondolom, hogy minden kezelés ellenére egy idő után rohadni kezd.

Van egy oldal ahol lehet tervezni könnyűszerkezetes házakat, ott 17 millió forintra jött ki, pedig egyáltalán nem akarok nagyot:

- 2,5 szoba (két nagy, egy kicsi)

- viszonylag nagyobb fürdő (egészségügyi okok miatt)

- nappali, mely egyben van a konyhával (amerikai típusú pultos konyha), s az étkezővel

- külön WC


Egyszintes lenne. Itt terveztem:

[link]


Szerinted téglaépítéssel mennyire jönne ki? Könnyűszerkezettel 17M, az meg elég sok.

2012. dec. 3. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!