Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A plafonra lehet ragasztani...

A plafonra lehet ragasztani hungarocellt és arra ragasztani gipszkartont?

Figyelt kérdés
Nem kell csavar, tartók, így olcsóbb és szerintem jobb is lenne. Állítólag van olyan gipszkarton, amin eredetileg van hungarocell ragasztva az egyik oldalára.

2013. nov. 9. 17:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Miért kell? A páralecsapódás miatt veszélyes lehet az ilyesmi: alárohad.
2013. nov. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 szokratesz ***** válasza:
nem lehet ragasztani. Pur habbal szoktuk a giőszkartont falra ragasztani de csak függőleges falra. Ilyenkor rögzíteni kell amig a hab kikeményszik és speciális hab kell hozzá. DE max vakolatlan téglára követtem el ilyet.
2013. nov. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
- és át kell szellőztetni, nem? mert, ha alatta csapódik le a pára baj van..
2013. nov. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
csavarozva is bepárállik nem? vagy azért kell a légrés alá?
2013. nov. 9. 17:42
 5/17 szokratesz ***** válasza:

Butaság ez a kiszellőztetés. Ha egy egyszerű álmennyezetet készítesz gipszkartonból, illesztéseknél glettelve összecsiszolva, akkor semmi értelme a hungarocellnek alája. De nem azért amiért a többiek mondják.

Hanem egyszerűen azért mert a legjobb hőszigetelő anyag a levegő. Minden más anyagnak jobb a hővezető képessége. Tehát ha nincs légmozgás a két réteg közt akkor felesleges oda bármit betenni.

A ragasztással pedig semmit nem spórolnál. Gondolom a ragasztó neked is pénzbe kerül. S ahogy már mondtam nem inden felületre lehet gond nélkül ragasztani.

2013. nov. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy a fejedre szakadna, mint a pinty!

Ha hungarocellezni akarod, akkor tedd, de arra ne gk-t, hanem polisztirol mennyezetlapot ragassz.

Ha gipszkarton plafont szeretnél, akkor szerkezet kell csinálnod. Ha szigetelést is akarsz, akkor azt betuszkolod a szerkezet és a plafon közé, aztán alulról felragasztod a párazáró fóliát a szerkezetre, majd kartonozod, gletteled, fested.

2013. nov. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A párazáró-hőtükröt hogyan kellene felragasztani? Úgy lehet, hogy a felkerülő GK-t egyenként lefóliázom az egyik oldalán, kis ráhagyással, majd felcsavarozom. Az illesztéseknél kilógna a GK alá a fólia, a felszerelés után, ezt szikével levágom. Érthető amit írtam?
2013. nov. 11. 06:16
 8/17 anonim ***** válasza:

Érthető amit írtál.

Általában kétoldalú ragasztóval szoktuk felragasztani a szerkezetre alulról, azzal a kartonra is fel tudod ragasztani. Még nem próbáltam a kartonra ragasztani a fóliát, mert azért némileg lelassítja a folyamatot, de nem rossz ötlet. 5 cm túllógatásnál a két szabadon maradó oldalon nem kell több. Mielőtt építed a szerkezetet, gondold át, hogy melyik irányban akarod kartonozni, hogy gazdaságos legyen. Fontos, hogy a karton vágott éle végig szerkezetre essen, hogy ne repedjen a glett a későbbiekben.

2013. nov. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Hja, és a túllógatott fóliát nem vágod le, abból remek kis átfedés lesz. Ez lemaradt, bocs!
2013. nov. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Fontos, hogy a karton vágott éle végig szerkezetre essen,


rácsot csinálok, nem csaK PÁRHUZAMOS SZERKEZETET. a GK minden széle szerkezetre lesz csavarva

2013. nov. 14. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!