Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy 33éves tégla lakásban...

Egy 33éves tégla lakásban mennyire fontos kicserélni a villany vezetéket?

Figyelt kérdés
lakás
2013. nov. 9. 22:05
1 2
 1/13 acelsziv ***** válasza:
59%
ha még alu, akkor mindenképp ajánlott
2013. nov. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%

Nézesd meg egy hozzáértő villanyszerelővel.

Ha aluvezeték, vagy MLM, akkor komoly gond lehet belőle, ha több elektromos holmi működik egyszerre,

2013. nov. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 acelsziv ***** válasza:
87%
2: ez új. Milyen az az MLM vezeték? Más drótokat csatlakoztat maga alá és hálózatot épít ki? :D :D
2013. nov. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem az MM falkábelre gondolhatott :)
2013. nov. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 acelsziv ***** válasza:
64%
Szerintem is, de a poént nem hagyhattam ki. Amúgy, a dolog akkor is adott. Ha az MM alu, akkor csere. Csak sokkal több vele a munka.
2013. nov. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
9%
MLM=emelem ez egy szelektív hulladékgyűjtéssel foglalkozók csoportjának a varázsszava, ha nem rezelnek be akkor alu(s)znak.
2013. nov. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerül egy 50nm lakás ujjra vezetékellése? kb?
2013. nov. 10. 11:21
 8/13 acelsziv ***** válasza:
0%
Ez nagyon sok dologtól függ. Ha MM vezetékek vannak, akkor vésni és csövezni is kell. Ami durva meló. Kérj ajánlatokat villanyászoktól. Én anno magamnak csináltam, így anyagárban volt kb 20 000
2013. nov. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22%

Maga a rézvezeték kb 50Ft métere, és ebből 3 db kell (számoljunk ennyivel, és a védőföldet is illik behúzni mindenhova)


Ha eleve csőben van akkor nem kell kőművesmunkát csinálni, de így is lehet vele sz.pni elég szépen, mire kicibálják ketten a régi aludrótokat. Érdemes még utánajárni nincs-e a falban imitt-amott konnektor vagy villanykapcsolóhely elvakolva, mert azokat is prímán be lehet ilyenkor kötni. A hülye festők meg levakolják a kötöződobozokat, pedig ott van az is minden szobában.


Értelemszerűen konnektorokat is lecserélni védőföldesre, plusz ha lehet akkor értelmes helyre átrakatni, pl a villanykapcsoló alá, s nem a fal közepébe... Így pl. a bútort is oda tudod tolni.

2013. nov. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországon a házak ,lakások 95% alu-val van vezetékelve.És 30-éves házban miért kellene kicserélni rézre ? Mert csak kb 15-20-éve csinálják rézzel a vezetékelést előtte szinte mindenhol Alu-val.Ha sok pénzetek van ,és a vezeték 2,5mm átmérő alatt van akkor ki cserélhetitek,de ha 2,5 mm-es akkor tök felesleges.De ha vékonyabb akkor is esetleg a Vill sűtőnek és a mikrónak behúztok saját vezetéket,ennyi.
2013. nov. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!