Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ezt megtehetik a lakók?...

Ezt megtehetik a lakók? Jelzálog a lakásra?

Figyelt kérdés
Most volt nemrég lakógyűlés a házunkban és kitalálták, hogy ablakcserét akarnak illetve a tetőt felújítani. Hatalmas összeg lenne, amire nekünk most nem telik, de azt mondják 80+1% kell és ha megvan, akkor kezdik is. Most egy szomszéd végigtelefonálgat mindenkit, hogy menjenek ebbe bele és ő mindenképp megszerzi a szükséges százalékot. Aki pedig ebbe nem megy bele, akkor jelzálogot tetet a lakásra. Nem tudom, hogy ezt ő akarja-e vagy a közös képviselő, de ezt megtehetik egyáltalán? Nem önkormányzati lakás, saját tulajdonunkban van. Sehogy nem tudnánk kifizetni az összeget, amit kérnek, viszont nem akarjuk, hogy jelzálog legyen a lakáson. Mit lehetne tenni?

2013. dec. 2. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a többség megszavazza, akkor igen, megtehetik. Mármint meglesz a felújítás, és vagy befizetitek ti is, vagy jelzálogot tetet a lakásra közös képviselő.
2013. dec. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De jelenleg nem állunk úgy anyagilag, hogy ekkora plusz összeget ki tudjunk fizetni. Tisztában vagyok a panelprogram előnyeivel, de nem tudom ezt most fizetni.
2013. dec. 2. 21:12
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Költözz el, más megoldás nincs.
2013. dec. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Én értelek, de sajnos az van amit a többség akar. Társasház igaz? Nálunk meg például mi szerettük volna az ablakcserét és szigetelést, de a többség (nyugdíjas a legtöbb lakó) nem, mivel hogy ők már úgysem élnek addig, nekik mindegy, így nem lett semmi. Milyen hozzáállás ez? Szóval sajnos nem igazán lehet tenni semmit ilyen esetben.
2013. dec. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 lali az állat ***** válasza:
50%

1. Az ablakcserét csináltasd meg önállóan, fele annyi lesz, mint a panelprogramban.

2. Kérj ajánlatot másik cégtől a szigetelésre, jó eséllyel olcsóbb lesz,mint a jószomszéd vagy a közös képviselő által beprotezsált vállalkozó. Lebegtesd meg és vond őket kérdőre, miért nem velük csinálja a ház.

2013. dec. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 JulesM111 ***** válasza:
45%

Mehet rá jelzálog, de nem ez az első lépés. Szoktak ezzel fenyegetőzni enyhén kisebbségi komplexusos idióták. Most őszintén, ha jelzálog van a lakáson, az nem azt jelenti, hogy a közösség a pénzéhez fog jutni egyhamar. Elsősorban fizetési meghagyással kell kezdeni, majd ezután a fizudból tiltogatnak.... Jó féléves-egyéves procedúra...


A 80% = a többség, ezzel nem tudsz sok mindent tenni, max csak hátráltatni a folyamatot, mint fentebb írták, önkormányzatnál panasz stb...


Amúgy hány lakásos társasház, és mekkora a befizetendő összeg?

2013. dec. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hatvan lakásos és összesen a nekünk adott papír szerint 33 018 227 Ft. És ebben még nincs benne az ablakcsere, csak a tetőújítás meg talán a lépcsőház de az nem biztos, nem adnak normális tájékoztatást...
2013. dec. 5. 21:20
 8/9 JulesM111 ***** válasza:

Jó Reggelt !


Ez azt jelenti, hogy lakásonként 550ezret kellene befizetni.

Valljuk be őszintén ez nem kevés, kétlem, hogy 80% ezt gond nélkül le tudja tenni. Ezen ne aggódj.


Ha a társasház ehhez hitelt kíván felvenni, akkor már nehezebb dolgot lesz, mert sokan nem fogják fel, hogy 550-ből 800 lesz egy 10 éves ciklus alatt. Ekkor kell egy kicsit információs jelleggel a többiek figyelmét felhívni :)

2013. dec. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na, mi lett?

Egyébként az állagmegóvás a tulajdonosok kötelessége, a tetőfelújítás idetartozik. Olyan, mint az állatorvosi költség, ha állatod van. Az ablakkal viszont nem tudom, mit akartak közösen, az ablak nem a társasházé, hanem a tulajdonosoké, arról mindenki maga dönt. A külső szigetelés lenne a társasházé.

Amúgy az egyén számára jogsértőnek tűnő határozat megsemmisítését bíróságon lehet kérni.

2017. aug. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!